Aktuální články :

Slash v Praze

20. listopadu 2015 v 19:47 | Tarlla |  Recenze
Tak se u nás zase ukázal. Bývalý kytarista Guns 'N Roses Slash přijel spolu se zpěvákem Mylesem Kennedym a zbytkem party nazvané The Conspirators, aby ukázal, že i jejich 3. album stojí za poslech.


Koncert se odehrál 19. listopadu 2015 v Malé Sportovní hale na pražském výstavišti Holešovice. Kvůli zvýšené bezpečnosti vzhledem k světovým událostem se dav nadšených fanoušků do vnitřních prostor dostával po důkladné kontrole, tudíž byl právě na tuto kontrolu vyhrazen větší čas. Tím pomaleji se hala plnila, a tím únavnější bylo i čekání na celé vystoupení. Obecně je Malá Sportovní hala menším místem konání koncertů, ale zde to vůbec nebylo na škodu, protože atmosféra byla mnohem komornější než kdekoliv jinde.
Chválím výběr předkapely. Pro mě naprosto neznámá banda Raven Eye svou půlhodinku po osmé hodině večerní využila naplno, a vydala ze sebe to nejlepší. Jejich muzika chvílemi připomínala rytmikou Led Zeppelin (skladba Hey Hey Yeah) s rozdílem, že zněli jako typicky americká kapela (ač ve skutečnosti Britové). Našlo by se na nich i něco nickelbackovského. Určitě bych je doporučila jako oddechovou nenásilnou hudbu, která příjemně zní v uších.
Po 30 minutách nastaly přípravy na vystoupení hlavní hvězdy večera. Organizátoři nezdržovali, vše odsýpalo a Slash začal jen několik pár minut po deváté hodině. Zazněly staré dobré hity od Guns 'N Roses jako You Could Be Mine, Welcome To The Jungle, Night Train, Rocket Queen a samozřejmě Paradise City, kterým byla celá show zakončena.
Mimo výše zmíněné songy zahráli také kousky ze svých 3 alb. Od klaciské nápěvovky Dissident, přes profláklou You're A Liar, World On Fire, přes riffovku Anastasia až k pohodovce Bent To Fly. A k nim samozřejmě spoustu dalších. Myslím si, že když Slash začínal pracovat na své první sólovce, tak netušil, jak moc se vlastně jeho tvorba chytí. Musím říct, že ohlas fanoušků byl nadmíru dobrý, protože znali texty, reagovali a to jsem už dlouho nikde neviděla. Možná to bylo i proto, že většina davu byla z mladší generace znalé angličtiny, což v interakci hodně pomohlo.
Celkově koncert hodnotím kladně. Dvouhodinový výběr písniček skrz naskrz od Guns až po sólovky, Myles hlasově vyzrál a oceňuji také výkony basáka Todda Kernse, který se statečně ujal nejen doprovodných vokálů, ale vystřihnul i Welcome To The Jungle tak, jak by to už dnes Axl Rose nezazpíval, a také Doctor Alibi, kde skvěle nahradil původní hlas Lemmyho Kilmistera. No a samozřejmě Slash. Čím je starší, tím je lepší. Jeho energická hra na kytaru nabíjí vzduch příjemným napětím a vás naplní pocit naprosté spokojenosti z hudebnío zážitku. Muzikanti si show nadmíru užívali, to samé platilo i o fanoušcích.
Za sebe koncertu dávám 9 bodů z 10 a to z jednoho prostého důvodu. Chvílemi bylo ke konci v hale na padnutí, nedýchatelno, horko, protože se nedalo pořádně větrat, a pokud tam byla nějaká klimatizace, tak určitě nezvládala odvětrávat tak malý prostor napěchovaný lidmi.
Během týdne čekejte sestřih úryvků písniček.
Ano, podařilo se nám ulovit trsátka

Vaše Tarlla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Banery:

Hells Bells Rockin' Pub
Přivýdělek:


Mezinárodní počítadlo: od 16.11.2011
free counters