Aktuální články :

Dlaší rok Benátské

7. srpna 2014 v 20:24 | Mr. Kalma |  Recenze
Nazdar pardálové,

dlouho jsem přemýšlel, jestli mám napsat nějakej názor na festival Benátská, na kterém jsem letos byl. Ale nakonec pár řádek napíšu.
Festival Benátská (dříve Benátská noc) už potřetí v libereckém lyžařském areálu Vesec, proběhl poslední víkend v červenci.
První den festivalu, čtvrtek, mě velmi potěšil. Je to den kdy se koná "večírek pro nedočkavé" a letos proběhl ve znamení revivalových kapel. Pro mě festival začal vystoupení pražského revivalu kapely Rammstein a byl jsem docela překvapený, protože hráli mladí kluci, se spoustou energie, prostě pecka. Následovalo vystoupení kapely Miracle. Queen nebyli nikdy úplně můj šálek píva, ale borci z Holadska se ukázali v tom nejlepším světle. Ovšem to nejlepší z celého dne teprve mělo přijít. A přišlo!! Vystoupení česko-maďarských KISS Forever Band a Australanů ACCA DACCA (AC/DC revival). Obě kapely předvedly perfektní výkon a celý večer dokonale zakončily.
Páteční program, se z mého pohledu odehrával převážně na druhém, menším pódiu. Přimotal jsem se k vystoupení Vildy Čoka a byl jsem celkem překvapený co je schopný naživo předvést. Bylo to fajn zpestření horkého poledne :) . Následovaly kapely, na které jsem se obzvlášť těšil; za prvé Debillheads, potom Visací zámek a Kreyson. První dvě kapely předvedly standartní dobrej set, u kterýho se člověk nenudil. Kreyson, v čele s Láďou Křížkem, byli nad očekávání skvělí. Láďa trochu zhubnul a jeho hlas je stále perfektní. Po tomto přišla chvilková pauza a na scéně se objevila kapela Škwor, jež zahrála svoje největší hity, společně s novejma písničkama. Dalším vystupujícím byl Aleš Brichta se svojí kapelou. Na Aleše jsem se hodně těšil, ale trochu mě zklamal, protože už chvílemi nestíhá uzpívat svoje písničky v temou, ale tak nějakej věk má a lepší už to asi moc nebude. Slovenská Tublatanka zahrála perfektně. Mockrát jsem je na živo neviděl, ale o to víc jsem si to užil. Poté následoval přesun k hlavnímu podiu, kde už v pokročilé hodině měla vystoupení kapela Walda Gang. Jejich zábavová hudba, stejně jako každý rok, bavila a rozskákala neskutečně velikej dav lidí. Myslím, že tohle musí mít každý rád. Bohužel Krucipüsk se kryl s Waldou, proto jsem ho letos neviděl.
Sobotní den byl na kapely, které by mě zajímaly, poněkud chudší. V odpoledních hodinách jsem se mrknul na vystoupení kapely Chinasky, a ačkoli to není úplně kapela podle mého gusta, tak hráli hodně známé písničky, což bylo celkem fajn. Každopádně v noci mělo přijít něco, na co jsem se těšil asi úplně nejvíc = kapela Dymytry předvedla že je čím dál tím silnější a dokáže udělat pořádnej kotel na jakýkoli akci. Jejich metalcore se prostě líbil a i když na hlavním podiu současně s nima hrála hlavní hvězda festivalu, Finové Him, tak na Dymytry bylo narváno!
Tím festival pro mě skončil. Nedělní program byl, teda spíše nebyl, obsazen tak, abych tam zůstával až do konce.
Tohle je pár řádek ke kapelám, co jsem viděl a teď něco k organizaci. Areál, ve kterém se festival pořádá je poměrně veliký, přehledný, ale na hudební festival dávat pouť a greenpeace, kteří pořád otravují podepsáním nějaké petice, není úplně vhodné. Dále bych chtěl vytknout pořadatelům poměrně malé množství budek nejvyšší potřeby = TOITOI!! Jak v areálu, tak i v campu jich bylo kriticky málo a chtělo by je i častěji čistit (jednou denně opravdu nestačí). Co se týká nazvučení pódií, tak u hlavního podia problém nebyl, vše bylo v naprostém pořádku, ale druhé, menší podium, byla katastrofa, za celý víkend se nepodařilo dát zvuk dohromady. Nestál ani za zlámanou grešli a jediné vyjádření pořadatelů k této problematice bylo: "Prima Stage a její nazvučení nespadá pod nás, ale pod Primu, s aparaturou ani zvukařem bohužel nic neuděláme." Sakra tohle aby řekl pořadatel? To není úplně nejlepší vizitka.

Počasí bylo dobré, sice ve čtvrtek trochu pršelo, ale ostatní dny bylo nádherně.Celkové hodnocení festivalu: 4,5/10 (Bohužel, festival stále upadá)
Mr. Kalma


P.S. přikládám jedno video z revivalového večera
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Banery:

Hells Bells Rockin' Pub
Přivýdělek:


Mezinárodní počítadlo: od 16.11.2011
free counters