Aktuální články :

Leden 2014

Datum vydání nových Edguy

29. ledna 2014 v 18:14 | Mr. Kalma |  Zahraniční kapely
Německá power metalová kapela Edguy vydá nové album pojmenované "Space Police - Defenders Of The Crown" 18. dubna tohoto roku.

"18. dubna Edguy vydávají své desáté studiové album "Space Police - Defenders Of The Crown." Minulý víkend dostali novináři možnost poslechnout si celé album a reakce byly úžasné. Existuje několik dobrých důvodů, proč se domnívat, že toto album bude jedním z nejsilnějších a nejmetalovějších alb z historie kapely. Podrobnější info bude odhaleno brzy."

Těšíte se ???

Nový Sabaton

13. ledna 2014 v 19:43 | Mr. Kalma |  Zahraniční kapely
Švédský tank Sabaton bude už brzy vydávat novinku nazvanou Heroes. a už dřív kapela ukázala obal, ale jak vido, nebude jediný, teď přišla s druhou verzí. Zřejmě budou na různých edicích. Jak se líbí Vám??


A druhý obal:

Když někdo umí, tak prostě umí

11. ledna 2014 v 11:59 | Tarlla |  Legendy
Čau rockeři. Nevím, jestli dnešní článek zařadit přímo mezi Nezapomenutelné legendy, ale dejme tomu. Nejedná se totiž přímo o kapelu nebo sólistu, ale dneska si beru na mušku 3 perfektní baskytaristy. Narazila jsem totiž na video, které mi doslova vyrazilo dech a po jeho zhlédnutí jsem měla sto chutí zahodit kytaru i basu někam na smetiště. Takže takový úvod....sešli se takhle jednou 3 basáci ve studiu, že vyzkouší svoje basy stejné značky....ti chlapi se jmenovali Robert Trujillo(myslím, že není třeba představovat), P-Nut(člen americké kapely 311, která vznikla už v roce 1988, hrající rock, reggae,funk) a Steve Bailey(proslavený hrou na 6ti strunnou basu...z vlastní zkušenosti vím, že to je peklo :D a on jí má k tomu ještě bezpražcovou :D). Jen tak se sešli, aby porovnali své umění hry na baskytary značky Warwick a vzniklo z toho video, ze kterého teče závistivá slina nejen muzikantům....já k němu nemám víc co dodat, takže posuďte sami ;)
Se závistí Vaše Tarlla Smějící se

V novém roce jedem dál

3. ledna 2014 v 14:22 | Tarlla |  Legendy
Tak se vám i v roce 2014 hlásím já Tarlla a stejně jako vloni spolu budeme vzpomínat na nezapomenutelné legendy. A proč nezačít právě teď.
Dnes mi do oka padla anglická kapela Deep Purple, která vznikla v roce '68 v Hertfordu. Spolu s Black Sabbath dali vznik novému hudebnímu stylu a to heavy metalu, ačkoliv prioritou jejich hraní je hard rock. Každý si snad ve spojení se jménem této kapely vybaví song Smoke On The Water, jejíž vznik je dost zajímavý, ale zároveň známý. Rogera Glovera inspirovalo vyhoření casina po konzertu Franka Zappy. Po vydání alba Machine Head vyjíždějí na turné do Japonska a ze záznamů konzertů je jasné, že zde mají obrovský úspěch. V roce 1976 se ale kapela rozpadá po problémovém turné Come Taste The Band zároveň kvůli drogám a rozporech v kapele. Osm let po rozpadu, v roce 1984 se kapela dává znovu dohromady v původním složení ze 70.let: Blackmore, Gillan, Glover, Lord, a Paice a znovu nahrávají. Po slavném "znovuseskupení" se členové střídají, odcházejí, přicházejí, jak už to tak u rockových kapel bývá a od roku 2002 fungují v sestavě Gillan, Morse, Airey, Glover a Paice.
Vzpomeňme na ně při poslechu jedné z jejich pomalejších věcí.
S láskou Vaše Tarlla.
Banery:

Hells Bells Rockin' Pub
Přivýdělek:


Mezinárodní počítadlo: od 16.11.2011
free counters