Aktuální články :

Březen 2013

Kreyson - Návrat krále

30. března 2013 v 20:05 | Mr. Kalma |  České kapely

Návrat Krále - co si pod tímto titulkem představit? Hned Vám vše vysvětlím. Kapela Kreyson vydala své poslední řadové album před osmnácti lety a bylo to album. "zákon džungle". A teď se kapela konečně dostala k nahrávání nové desky. Právě titulek Návrat krále, bude názvem nové desky. Kapela chtěla album vydat dříve, dokonce se tenkrát spekulovalo i o jiném názvu, ale z toho sešlo. Asi je pravda že by se nahrávání nemělo uspěchat. O to více se máme, teda alespoň v to doufám, na co těšit.
Kapela v sestavě Ladislav Křížek - zpěv, Peter Boška - kytara, Luděk Adámek - baskytara, Radek Kroc - kytara a Michal Daněk - bicí odjela na konci března do Švédska, kde svůj nejnovější počit začala natáčet. Album by mělo být hotové, pokud vše dobře půjde, už v červnu.

Co myslíte trumfne kapela, svoje nejlepší alba, nebo úplně propadne? Nebo se alespoň přiblíží k starým nahrávkám??To jsou otázky na které dostaneme odpověď, nejdříve v červnu, kdy by snad album mělo jít do prodeje.


Mr. Kalma

Všechno nejlepší :)

26. března 2013 v 16:27 | Tarlla |  Legendy
Krásné odpoledne všem fanouškům našeho blogu. Dneska, 26.března 2013 slaví své neskutečné 65 narozky zpěvák skupiny Aerosmith Steven Tyler. Narodil se rodičům, kde otec je napůl Ital a napůl Němec, zatímco jeho matka je napůl Ruska a napůl domorodá Američanka. Je to neskutečný muzikant, původně bubeník, dnes zpěvák, ale mimo jiné ovládá i hru na kytaru, klávesy, foukací harmoniku a perkuse. Jeho vystupování je originální. Ostře řezaný hlas, barevné oblečení, lehce erotické pohyby a hlavně šátek uvázaný ke stojanu mikrofonu. Tímto mu za blog přeji všechno nejlepší :) a tady je song, video sice není nejlepší kvalita, ale Tyler tam hlasově předvádí něco neskutečného:
Tak co vy na to? Vaše Tarlla.

Rozhovor s baskytaristou skupiny Queenie

23. března 2013 v 10:06 | Tarlla |  Rozhovory
Ahojda rockeři, náš blog měl velké štěstí a podařilo se nám získat rozhovor s Martinem Binhackem, baskytaristou skupiny Queenie. Takže tady včlánku ho máteUsmívající se:

Doga slaví 25 let

21. března 2013 v 13:28 | Mr. Kalma |  České kapely
Severomoravská hardrocková kapela Doga oslaví v letošním roce významné výročí. Na domácí scéně už totiž působí nepřetržitě od roku 1988, a proto si na své kytary mohou tihle muzikanti v roce 2013 udělat pomyslný 25. zářez. Ano, Doga je tady už 25 let a to je pořádný důvod k oslavám. Při této příležitosti vyráží na jaře na speciální turné za doprovodu spřízněných kapel Konflikt (SK) a Traktor, které jim budou sekundovat na všech zastávkách tour, což určitě bude stát za shlédnutí.

Pokud tedy chcete zažít pořádně dlouhou a hity nadupanou narozeninovou show, nad ničím neváhejte a zatrhněte si v kalendáři některý z níže uvedených termínů! Izzi, Mrňus, Lumos a Pepsi vám určitě budou chtít dokázat, že ani po tolika letech jejich hudba nestárne a v duchu hesla: "Čím starší, tím lepší", vám na pódiích zajisté předvedou stoprocentní výkony a pořádný hardrockový nářez. To vše se zbrusu novou scénou a bohatými kulisami, takže se bude i na co koukat.

Doga má za dobu své existence na kontě 8 řadových alb a během výročních koncertů nepochybně zazní průřez všech největších hitů napříč 25.-ti letou kariérou, přičemž slibuje při sestavování playlistu sáhnout i hlouběji do své historie, aby si na své přišli i pamětníci. Během tohoto turné by mělo přijít na svět i z brusu nové DVD + CD 25 LET ROCK'N'ROLLU, které bude obsahovat live záznam vystoupení z posledního ročníku festivalu Noc plná hvězd a další bonusy, takže se fanoušci této kapely rozhodně mají na co těšit.

Turné, jehož hlavním partnerem je časopis Spark, obsahuje čtrnáct zastávek po českých, moravských, ale i slovenských městech a opravdovou lahůdkou mezi nimi budou koncerty v Praze (15.4.) a Frýdku - Místku (16.4.), kde Doga vystoupí po boku americké legendy Skid Row. Závěr šňůry už bude probíhat na letních festivalech a pomyslnou třešničkou na narozeninovém dortu by mohl být festival Bílá hlína ve Slušovicích, kde si Doga zahraje spolu se skupinou Kabát a dalšími populárními tuzemskými interprety.

Doga 25 let Tour:

22.3. 2013 …….…………….. Brno, klub Melodka
23.3. 2013 …….…………….. Katovice u Strakonic, KD
29.3. 2013 …………….…….. Plzeň, Šeříkovka
30.3. 2013 ….….……………. Dolní Němčice, KD
12.4. 2013 ….……………….. Ostrava, klub Garage
13.4. 2013 ….……………….. Domažlice, klub Death Magnetic
15.4. 2013 ….……………….. Praha, Meet Factory + SKID ROW, Traktor
16.4. 2013 ….……………….. Frýdek - Místek, Sportovní hala + SKID ROW, Traktor
19.4. 2013 ...................... Bratislava (SK), Randal Club
20.4. 2013 ...................... Košice (SK), Colloseum
26.4. 2013 ……......…..……. Rožmitál pod Třemšínem, KD


Rozhodně to bude stát za to. tak nezapomeňte na nějaký koncert dorazit. vše začíná už zítra v Brně.

Mr. Kalma

Legenda jménem Brichta

20. března 2013 v 19:24 | Tarlla |  Legendy
Aleš Brichta je jedním z nejslavnějších zpěváků hard rockové a metalové muziky u nás. K hudbě se dostal už na škole. Bavila ho a naučil se skvěle hrát na kytaru a basovou kytaru. Vstudoval VŠ Ekonomickou a vystřídal několik kapel až se nakonec uhnízdil v budoucím Arakainu. Ten se později stal vzorem pro český metal. V roce '94 se dal paralelně na sólovou dráhu a v roce 2002 definitivně odchází z Arakainu. Z jeho tvorby bych ráda vyzdvihla dvě písně. Barák Na Vodstřel a Andílek. Zaujaly mě hlavně jejich texty, ze kterých je skutečně slyšet osud lidí, které buďto nikdo neuznával a nebo dvou zapomenutých milenců jejichž jména měl dávno smazat déšť.
S pozdravem, Tarlla, vy moje vlasatý máničky S vyplazeným jazykem

Buster

19. března 2013 v 17:51 | Tarlla |  Legendy
Jako dítko byl baculatý a proto Buster(=cvalík)...ale vyrostl z něj jeden z nejslavnějších kytaristů všech dob.Rozježené kudrnaté vlasy, nízká postava a křiklavě barevné oblečení. Už jste v obraze? Ano, Jimi Hendrix, kytarista a zpěvák známý svou originalitou hry na jeho bílý Fender ....není snad žádný rocker, který by neznal jeho osobnost. Nebo alespoň písničku....Texty oplývající drogovým opojením...Purple haze. Nezapomenutelné rify jako Hey Joe a Fire. Stojí za to si ho připomenout? Samozřejmě!!! Nechme se na chvíli unést jeho talentem při slavném vystoupení na Woodstocku. Vzpomeňme na legendu, která doplatila životem na roky konzertování a stres. Zemřel 18.září 1970 v pouhých 27 letech...

Stále jsi v našich srdcích,drahý Jimi...Tarlla

Airbourne ukázali obal nové desky

19. března 2013 v 14:40 | Mr. Kalma |  Zahraniční kapely
Australší rockoví mladíci AIRBOURNE ukázali obal své novinky "Black Dog Barking", která vyjde 21. května. S ohledem na jejich nekompromisně neurvalý rock´n´roll docela adekvátní. "Nejen my, ale celý náš produkční tým vynaložil spoustu úsilí a makal nespočet hodin sedm dní v týdnu, včetně svátků, abychom dosáhli toho nejlepšího výsledku. A teď vám ho předhodíme, takže si to pořádně osolte, otevřete pivko a naládujte si do ušisek trochu rock´n´rollu," vyzývá kapela. Osoleno to pořádně bude na přelomu května a června i na letošním Metalfestu, kde kapela vystoupí. a tady je obal:

Na nové AC/DC si budeme muset počkat

18. března 2013 v 22:25 | Mr. Kalma |  Zahraniční kapely
Nedočkaví fanoušci hledají termíny a místa koncertů.
Kapela se už po skončení veleúspěšné BLACK ICE TOUR nechala slyšet, že v roce 2013, u příležitosti 40 let od založení, vyjede do světa na další turné spojené s novou deskou.

Poslední zprávy hovoří o tom, že kapela nechce nic uspěchat a tak si na nové CD budeme muset ještě pár měsíců počkat. S ním spojené turné bude tedy s největší pravděpodobností až v roce 2014. Výročí 40 let od vzniku AC/DC bychom ale přeci jen měli oslavit. V jednání jsou desítky open air koncertů na léto 2013. Jen v Německu se jedná o šesti. I když chce kapela potěšit všechny fanoušky, za pár letních koncertů to nebude možné. Můžeme se tedy těšit na léto 2013, nové CD, turné 2014.

Takže musíme čekat a doufat, že příští rok kapela zavítá i k nám.MR. Kalma

Vzpomínka na Kněze

18. března 2013 v 17:38 | Tarlla |  Legendy
Dnes jsem si během dne vzpomněla na svou oblíbenou kapelu Judas Priest. Měla jsem tu čest podívat se na jedno jejich vystoupení v Praze. Byl to můj první koncert vůbec a samozřejmě jsem si odsud odnesla nezapomenutelný zážitek o kterém bych se vám ráda zmínila a to z důvodu, že Judas patří mezi největší legendy jaké znám. Byla by škoda jim nevěnovat pozornost. Dříve jsem jejich písničky ani tvorbu moc neznala, ale když jsem se dozvěděla, že mám možnost jet do Prahy a vidět je, souhlasila jsem. Poctivě jsem si naposlouchala nejznámější písničky a podívala se na záznamy ze "živáků". Už jsem se nemohla dočkat. Když si vzpomínám na cestu autem, musím se usmívat, protože jsem byla natěšená jako malé dítko na sladkost. Neustále jsem ostatní popoháněla, protože jsem chtěla slyšet i předkapelu Whitesnake. Nakonec jsme dorazili včas a mně se začal plnit sen. Rob Halford, neboli "ocvočkovaný medvídek", jak ho nazvala Eva Urbanová, předváděl to, co snad nikdy před tím...pobíhal po pódiu, zpíval lépe než jsem očekávala. V písni Painkiller předváděl své pověstné ječení, ale naopak v písni Diamonds and Rust byla slyšet něžnost, síla a rozvážnost...Tyhle pocity ve mně dnes zpětně vyvolal poslech písně Livin' After Midnight, která zazněla na závěr koncertu. Dodnes mě z toho mrazí v zádech...posuďtě sami
S láskou Vaše TarllaS vyplazeným jazykem

Myslíte si že neznáte? Věřte, že znáte...

17. března 2013 v 17:59 | Tarlla |  Legendy
První holky v rocku. I tak by se dala nazvat dívčí kapela sedmdesátých let, The Runaways.
Jackie Fox, Joan Jett, Cherrie Currie, Lita Ford a Sandy West. Tvrdý rockerky hrající ještě tvrdší a ohlušující muziku. Jejich první šanci prosadit se jim dal hudební producent Kim Fowley. V roce 1976 nahrávají své první album nazvané jednoduše - The Runaways. Jejich muzika se směsicí hard rocku a nově vznikajícího punk rocku zárověň. Znějí syrově a amatérsky, ale zároveň nezapomenutelně. Hlas drobné zpěvačky Cherrie Currie, jako by vůbec nevycházel z ní, ale z vyšších sfér, což se projevuje v každé nahrané písničce. Největší ohlas získaly v Japonsku, kde byla kapela uctívaná téměř jako nová modla. V roce 1977 vydávají druhé album Queens of Noise a záznam konzertů z Japonska. Mezi členkami kapely vnikají velké spory a Runaways se po vydání třetí desky definitivně rozpadají. Z členek se nevíce prosadily Joan Jett se svojí kapelou The Blackhearts a hitem I Love Rock 'N Roll a Lita Fort, která nazpívala například song s Ozzym Osbournem - Close My Eyes Forever.
Na závěr přidávám klip jejich písně Cherry Bomb. Dva prsty vztyčený, Vaše Tarlla

Úvod do rubriky

17. března 2013 v 17:55 | Tarlla |  Legendy
Zdravím všechny rockery a metalisty. V rubrice Nezapomenutelné legendy se chci zaobírat kapelami a umělci, na které se třeba už dávno zapomnělo a nebo naopak jsou právem často zmiňovaní. Taky tu najdete hodnocení klipů a novinek světa kvalitní muziky. Ve skrytu svojí hříšné duše doufám, že budete spokojeni.
Vaše Tarlla

spoluautorka

17. března 2013 v 17:04 | Mr. Kalma |  Ostatní
Tak určitě jste si všimnuli, že přibyli nová rubrika a s ní se objevuje o nová a velmi nebezpečná spoluautorka tohodle webu, která si nechá říká "Tarlla" nedoporučoval bych si s ní nějak zahrávat, protože je to nebezpečná metalistka, která se jentak ničeho nezalekne a bude nás zásobovat článkama orůzných legendách.. Doufám že se Vám bude její psaní a příspěvky líbit.

Mr. Kalma

P.S. Rocky se změnil na Mr. Kalma

Megadeth už mají nahráno

17. března 2013 v 10:27 | Rocky |  Zahraniční kapely
MEGADETH oficiálně oznámili, že skončili nahrávání nového alba "Super Collider". Následovat bude mix a další dílčí práce potřebné k tomu, aby se placka mohla v červnu objevit na pultech. V návaznosti na minulé album "TH1RT3EN" Mustaine komentoval vznik novinky: "Další třináctkové podivnosti… Skončili jsme nahrávání 13. 3. 2013, použili 13 písniček ze 14; song číslo 13 jsme vynechali. A je to 13 let, co jsme nahrávali s Bobem Findlayem, který se objeví i na novince."

Randy Blythe nevinen !

11. března 2013 v 17:00 | Rocky |  Zahraniční kapely
Pražský městský soud dnes zprostil obžaloby Randyho Blytha, kterého žalobce viní z usmrcení fanouška při pražském koncertu LAMB OF GOD v roce 2010. Mladík tehdy vylezl na pódium, přičemž po střetu s Blythem spadl dolů, vážně se zranil na hlavě a později zemřel v nemocnici. Podle soudu ho ale Blythe nezranil úmyslně. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce se proti němu může odvolat.
Státní zástupce navhoval pro obžalovaného pětiletý trest vězení. Soud uvedl, že skutek popsaný v obžalobě není trestným činem, a pozůstalé odkázal s nárokem na případné odškodnění na občanskoprávní soud.
Hlavní líčení začalo v únoru. Blythe, kterému hrozilo až desetileté vězení, se jej zúčastnil. Jako svědkové před soudem vystoupili členové ochranky i účastníci koncertu v klubu Abaton, kde se incident odehrál.
Blythe ve výpovědi připustil, že poté, co se lidé snažili opakovaně dostat na pódium a jeden z nich také údajně hudebníky obtěžoval, do jednoho z fanoušků strčil. Mladík podle něj spadl do publika, pak se však zvedal ze země a okolostojící diváci prý zpěvákovi signalizovali, že mladík je v pořádku.
Před soudem také hovořily znalkyně z oboru psychiatrie a psychologie, které uvedly, že zpěvák není zvýšeně agresivní a netrpí poruchou osobnosti.

black star riders v květnu

9. března 2013 v 7:55 | Rocky |  Zahraniční kapely
BLACK STAR RIDERS, tedy formace vzniklá na základech THIN LIZZY, prozradil jméno i datum vydání svého debutového počinu. Jmenovat se bude "All Hell Breaks Loose" a vyjde v druhé polovině května; konkrétně v České republice 27. května. Titul alba prý uviděl zpěvák Ricky Warwick napsaný na pumě shazované bombardérem, když se koukal na dokument o Druhé světové válce. Deska bude obsahovat celkem jedenáct skladeb, v limitované edici balené v digipaku ještě jednu navíc a k tomu DVD s dokumentem typu making of. Už na konci března přitom do světa vyletí první singl.

Nový klip lordi

3. března 2013 v 8:21 | Rocky |  Zahraniční kapely
Finská monstra Lordi nedívno oznámili vydání nové desky, přidali k tomu už i první song "the riff" a teď už klip. Jak asi dost z Vás ví, klip se natáčel v jedno z pražských albertů a tady je výsledek.
Líbí se Vám???

Banery:

Hells Bells Rockin' Pub
Přivýdělek:


Mezinárodní počítadlo: od 16.11.2011
free counters