Aktuální články :

Leden 2013

Megadeth finišují

28. ledna 2013 v 21:00 | Rocky |  Zahraniční kapely
Asi se shodneme na tom, že jen málokdo na metalové scéně letos může prohlásit, že jeho desku provázejí tak velká očekávaní, jako je tomu v případě studiové čtrnáctky Megadeth. Pravda, "Třináctka" sice neohromila ani zdaleka tolik lidí jako adorované "Endgame", patent na hudební neomylnost ale zjevně nevlastní ani hvězdný Dave Mustaine. Ten o stavu věci prohlásil: "Máme téměř hotovo. Pracujeme na tom s producentem Johnnym K v San Diegu, kde žiju. On už to pak jenom všechno zmixuje ve svém domovském Chicagu. Je to fakt neuvěřitelné… Dave Ellefson onehdá seděl hotový na židli, tak se ho ptám 'Co se děje?' a on na mě 'Kámo, tak moc jsem nehrál už pořádně dlouho'. To, že je toho moc i na tak zkušeného basáka, jenom ukazuje, kolik úsilí do naší práce vkládáme."

Sodom chystají vydat novou desku

26. ledna 2013 v 20:13 | Rocky |  Zahraniční kapely
Chystanému albu Legion of the Damned, které bylo nedávno odhaleno a které si prý nárokuje thrash metalový trůn pro rok 2013, roste v Německu silný vyzyvatel. Thrashová úderka Sodom totiž odhalila název a datum vydání svého nového alba.
Album, nesoucí název Epitome of Torture, vtrhne do obchodů 26. dubna v Německu, 29. dubna ve zbytku Evropy a 7. května v USA a v Kanadě. Kapela avizovala, že nové album bude prodejním hitem a thashový nadšenci by si měli výrazně zaškrtnout ona data ve svých kalendářích.
Epitome of Torture bude k dispozici ve čtyřech verzích: v raritní krabičkové verzi, v klasickém digipacku s bonusovým materiálem, v LP verzi s barevným vinylem a ve verzi digitální. Dle slov producenta Waldemara Sorychta máme od nástupce In War and Pieces čekat různorodé drsné album s melodickými sóly a bouřlivými vokálními útoky.

SOAD v Praze !!!!

25. ledna 2013 v 15:31 | Rocky |  Zahraniční kapely
Rok co rok jejich jméno dominuje seznamu kapel, které by si zdejší rockové publikum přálo v Čechách vidět nejvíce a pořadatelé tuzemských hudebních akcí se mu už řadu let pokouší toto přání splnit. Letos, kdy od jejich prvního a zatím posledního vystoupení v Praze uplyne patnáct let, se to konečně podařilo. System Of A Down ve svém původním složení vystoupí v Praze 14.srpna! Aerodrome, jak se jednodenní akce v čele se System Of A Down bude jmenovat, se uskuteční na holešovickém Výstavišti - Incheba Open Air, které v minulosti hostilo např. festival Sonisphere. Program Aerodrome nabídne vedle SOAD, jejichž koncert bude mít délku odpovídající samostatnému vystoupení, také americkou punkovou legendu NOFX, metalcorovou skupinu Killswitch Engage a ještě jedno jméno, které bude ohlášeno záhy. Fanoušci skupiny mohou využít exkluzivního přednostního prodeje, který se spustil 24.1.2013 v 6:00 na www.aerodrome-festival.cz

Hardcore superstar - one more minute

24. ledna 2013 v 20:09 | Rocky |  Videa
A tady je klip, nový klip na písničku z připravované desky, která vyjde na kraji března. Kapela se jmenuje hardcore superstar a je ze švédska. Pokud se Vám bude líbit, máte možnost jí vidět na letošním basinfirefestu !!!

Nový lordi

22. ledna 2013 v 19:23 | Rocky |  Zahraniční kapely
Lordi novou desku To Beast Or Not To Beast vydají 8. března 2013 a zároveň v nové sestavě pojedou na tour. Zatím na seznamu je jedna česká zastávka a to ta na Masters Of Rock ve Vizovicích, kde vystoupí 13. července 2013. Tak musíme doufat že se k nám lordi dostanou i na nějaký další koncert, třeba na nějaký další fesťák.


A tady je obal nové desky:


Steve Harris jede na tour

20. ledna 2013 v 9:09 | Rocky |  Zahraniční kapely
Steve Harris bere svůj boční-sólový projekt na cesty. 21. února v Portugalsku odstartuje evropské turné, které ho zavede do čtyřiadvaceti měst čtrnácti zemí. V České republice však "British Lion" naživo bohužel nezazní. "Bude fantastické vyrazit na turné a po čase zase jednou ucítit tu ryzí energii malých klubů, kdy jste v tak těsném kontaktu s fanoušky," těší se Harris. Tak možná by stálo za to zvážit, zda se nevyplatí vyrazit za hranice, vždyť do Německa či Rakouska to není zase až tak daleko...

Tady je seznam koncertů:
Feb. 21 - Portugal - Porto Hard Club
Feb. 23 - Spain - Madrid La Riviera
Feb. 24 - Spain - Barcelona Salamandra
Feb. 26 - Switzerland Zurich Komplex
Feb. 27 - Italy - Milan Live Club
Feb. 28 - Italy - Rome Orion
Mar. 02 - Germany - Nuremburg Rockfabrik
Mar. 03 - Germany - Munich Backstage Halle
Mar. 05 - Germany - Stuttgart Lka
Mar. 07 - Austria - Vienna Arena
Mar. 09 - Germany - Cologne Live Music Hall
Mar. 10 - Germany - Berlin Columbia Club
Mar. 12 - Sweden - Malmo KB
Mar. 13 - Sweden - Gothenburg Brewhouse
Mar. 14 - Norway - Oslo Rockerfeller
Mar. 16 - Sweden - Stockholm Klubben
Mar. 18 - Finland - Helsinki Cirkus
Mar. 22 - Holland - Amsterdam Melkweg
Mar. 23 - Belgium - Vosselaar Biebob
Mar. 24 - France - Paris La Trabendo
Mar. 26 - England - O2 Academy, Islington London
Mar. 27 - England - O2 Academy 2, Birmingham
Mar. 29 - Scotland - Glasgow Garage
Mar. 30 - England - Manchester Club Academy

Citron na "radegast a plni energie tour 2013"

17. ledna 2013 v 22:59 | Rocky |  České kapely
Když vydala kapela CITRON v roce 1986 první české hard&heavy album "Plni Energie" (tenkrát samozřejmě pouze na vinylech či kazetách), nikdo netušil, jaká pecka se zrodila. Alba se nakonec prodalo na 600.000ks. Deska dostala i svoji anglickou verzi pro tehdejší západoevropský trh a kapela CITRON se stala stříbrným slavíkem v ČR (hned za slovenskou kapelou Elán). Tato deska otevřela kapele také dveře do světa a kapela si zahrála např. v Německu. Další deska na sebe nenechala dlouho čekat a v roce 1987 vychází "Radegast" na kterém kapela spolupracovala se zpěvákem Láďou Křížkem. I tato deska je ihned po vydání zlatá, má svoji českou i anglickou verzi a v roce 1988 se díky těmto úspěchům stává CITRON Zlatým Slavíkem - tj. nejlepší československou skupinou. Kapela opět koncertuje i v zahraničí, např. ve Francii. První polovina 90 let však přináší velké personální bouře a přicházejí roky nečinnosti. Naštěstí krize netrvá dlouho a kapela hlásí velký comeback. V roce 1999 vychází deska "Best Of" - opět zlatá. Kapela, jejíž otěže neochvějně třímá ve svých rukou již od roku 1982 Radim Pařízek, jede dál a koncertuje na velkých festivalech i klubových koncertech. V roce 2008 si dokonce zahraje jako jediná předkapela slavných Judas Priest v Ostravě. V roce 2010 pak vydávají dlouho očekávanou desku "Bigbítový Pánbů" a na konci loňského roku vychází re-edice jejich nejsilnější desky "Plni Energie" tentokrát již samozřejmě na CD. Je rok 2013 a CITRON vyráží na své velké turné! Již na jaře odehrají hned 7 koncertů po ČR! A Pozor! V re-edici na CD vyjde také druhé slavné album "Radegast", jehož křest se uskuteční v pražském Meet Factory na zahajovacím koncertu turné!
18. 4. PRAHA, Meet Factory
19. 4. ČESKÉ BUDĚJOVICE, KC Art Iggy
20. 4. VELKÉ MEZIŘÍČÍ, Jupiter Klub
25. 4. BRNO, Metro Music Bar
26. 4. PARDUBICE, Žlutý Pes
27. 4. ZLÍN, Masters of Rock Café
28. 4. OSTRAVA, Garáž
Budou to zcela exklusivní koncerty, na kterých CITRON odehrají kompletně obě svá nejúspěšnější alba "Plni Energie" a "Radegast". Kapela plánuje také na každém koncertě autogramiádu a prodej obou legendárních alb na CD! Spolu s CITRON se na turné představí také kytarová hvězda 80´a 90´let (tehdy kapely FERAT, ARAKAIN nebo KREYSON) Daniel KROB, známá rocková kapela z Brna TIBET a mladá ostravská rocková banda BLACK ROLL, která zde odprezentuje svoji loňskou debutovou desku "Tváří v tvář".
Co dodat? Velký návrat největší československé rock-metalové legendy CITRON je tady a rozhodně nebude kyselý!
POZOR! Předprodej vstupenek na všechny města, za super zaváděcí cenu 200,-Kč, platnou do konce února, byl právě zahájen! Vstupenky jsou k dostání ve všech obvyklých předprodejích.

pokračovatelé Motörhead

15. ledna 2013 v 12:29 | Rocky |  Videa
Takhle nějak by mohli vypadat motörhead někdy v roce 2400 :D no uvidíme jak to doapdne .


Rolling Stones na turné

13. ledna 2013 v 12:15 | Rocky |  Zahraniční kapely
Mick Jagger, frontman Rolling Stones, potvrdil, že už s kapelou diskutují o realizaci světového turné pro rok 2013. Měla by to být šokující novinka, ale vlastně zas tak moc není. Šuškalo se o tom už od posledního koncertu Stounů k padesátiletému výročí, když se na závěr posledního koncertu v New Jersey Jagger loučil slovy 'See you again soon'.
Mick Jagger potvrdil, že Rolling Stones dostali několik zajímavých nabídek. Jde teď jen o to probrat to s celou kapelou, tedy s každým jedním zvlášť, aby se pak jako kapela jednotně rozhodli co a jak dál. (Pořadatelé amerického dubnového festivalu Coachella už annoncují Stouny jako přislíbené

nový unisonic v roce 2014

9. ledna 2013 v 16:01 | Rocky |  Zahraniční kapely
Stihli jste už vstřebat debut Kiskeho nové kapely UNISONIC? Jestli ne, máte na to ještě celý letošní rok. V tom příštím chce uskupení vydat další album. "Společné koncerty a vaše úžasná odezva nás jako kapelu stmelily a nemůžeme se dočkat až tohle všechno zúročíme na novém silném a melodickém albu, které vyjde začátkem roku 2014," uvedli UNISONIC. Přesně takhle kapela to oznámila a co čekat? hned jak to vyjde tak to poslechnout

změna

6. ledna 2013 v 15:42 | Rocky |  Ostatní
Jak jste si určitě všimli, tak web prošel drobnžmi změnami. jednak máme uplně jiný úvodní obrázek a hlavně celý blog je momentálně laděn do modré barvy. Doufám že se Vám tohle barevné rozpoložení bude líbit. Další změnou je to že bude trošku jinak probíhat řazení článků do jednotlivých rubrik, ale to bude patrné postupně.

Samozřejmě je zde možnost objednat si CD kapely anopheles, která vydala svoje nové album "snídaně s bachem". stačí napsat mail na rocky.110@seznam.cz . V případě zájmu je možné objednat i předchozí album "malaria".

A v dalším bych rád připomenul že se stále hledá aktivní spoluautor webu. Určitě se domluvíme.

V další řadě bych rád poznamenal že je možná reklama, jak v podobě malého banneru ve sloupci menu, tak i v podobě velkého, který bude dole pod články. tato reklama je brány výměnou.

S novým vzhledem i nová anketa, která se vzhledu týká, hlasujte a komentujte ať vím co si o webu myslíte


S pozdravem Rocky

Thin Lizzy už řekli nový název kapely

2. ledna 2013 v 16:14 | Rocky |  Ostatní
Scott Gorham, kytarista Thin Lizzy, vedle nového názvu a změn v sestavě prozradil, že se připravuje nová muzika, která vyjde na eponymním albu pod názvem 'Black Star Riders'.

Se sestavou už do budoucna nebudou bubeník Brian Downey a klávesák Darren Wharton. Kapela se o klíčových změnách začala dohadovat od chvíle, kdy se začalo pracovat na nových písních. V tu chvíli bylo jasné, že bude nutné oddělit novou tvorbu od kapely Phila Lynotta. Do diskuzí a úvah v dobrém zasahovala i vdova po Lynottovi. Udržování hudební pozůstalosti Phila Lynotta koncertovánim, a tvorba nové hudby už bez Phila, to jsou věci, které prostě nejdou dohromady.

Bubeník Brian Downey ze sestavy odchází proto, že už nechce tolik času trávit na cestách. A klávesák Darren Wharton zase dává přednost svému bandu Dare. K bicím se tak posadí Jimmy DeGrasso (Megadeth, White Lion). S klávesama se v nové sestavě nepočítá. Nová kapela už má pohromadě 15 nových skladeb a v lednu je dohodnuté studio. Album prý vyjde už v květnu.

A ještě jedna věc. Skladby Thin Lizzy prý neumírají. I v nové sestavě je podle Scotta Gorhama kapela na koncertech bude hrát dál.
Banery:

Hells Bells Rockin' Pub
Přivýdělek:


Mezinárodní počítadlo: od 16.11.2011
free counters