Aktuální články :

Prosinec 2012

nové album black sabbath už se dokončuje

29. prosince 2012 v 8:53 | Rocky |  Ostatní
Legendární kytarista Tony Iommi vzkázal přes své oficiální webové stránky, že práce na nové desce BLACK SABBATH vrcholí a fanoušci se mohou těšit na duben roku 2013. Původní termín této desky byl podzim 2012, ale kvůli rakovině, která byla Tonymu diagnostikována, se práce na desce přesunula. Z toho důvodu nemohl ani odehrát většinu koncertů v původní sestavě (bez bubeníka Billa Warda, který se nedohodl se zbytkem kapely). Pražský koncert byl nakonec uskutečněn, ale jen jako OZZY OSBOURNE and Friends. Prozatím je pro rok 2013 známo jen pár koncertů - Nový Zéland, Austrálie a Ozzfest v Japonsku. Dobrá zpráva pro všechny fanoušky je, že se Iommi uzdravuje a v budoucnu se třeba uskuteční koncert v ČR s nálepkou BLACK SABBATH.

Heavy christmas

24. prosince 2012 v 20:00 | Rocky |  Ostatní
Nádherné Vánoce ... ať pod stromečkem najdete nějaké CD, nebo třeba metalové triko.


Další ro(c)k za námi

23. prosince 2012 v 22:22 | Rocky |  Ostatní
Je tady opět konec roku a já přemýšlím co napsat tentokrát, je to čímdál tím těžší napsat něco originálního, ale jako každý rok bych rád poděkoval všem co si našli vždycky cestu sem, sem na tento blog na články, které se dali číst a ve kterých jste se (snad) něco dozvěděli. Doufám, že si budete hledat cestu na tyto stránky i v příštím roce, že mi a snad i dalším lidem, které tady budou psát bude držet přízeň. Doufám že se Vám tu líbí. Rád bych Vám popřál pěkný svátky a vše nej do novýho roku..

P.S. prosím všechny návštěvníky, kdyby jste chtěli se podílet na tvorbě tohoto webu, stačí napsat. budu jen rád.

a ještě jedna prosba, prezentujte tento web dál. dalším lidem, kteří mají tuto hudbu rádi.

Díky Rocky..

Dělám to tady pro VÁS !!

Anopheles - snídaně s Bachem

23. prosince 2012 v 13:05 | Rocky |  Ostatní
Kladenká rocková kapela Anopheles vydala konečně své nové album. Album se jmenuje "Snídaně s Bachem". Na albu najdeme 12 nových písniček, plus dvě bonusové. Album je trochu zvláštní. Je to tím, že kapela do své muziky zakomponovala violoncelo a na tomto albu už v písních je a můžu Vám říct je to mazec. je to vážně skvělý.
Přikládám obal desky:
P.S. kdyby měl někdo o tot cd zájem, tak není problém. můžete si ho u mě objednat na mailu rocky.110@seznam.cz . Do předmětu stačí napsat anopheles

Podpořte prosím kapelu koupí CD.

Nový krokus na konci února

18. prosince 2012 v 16:56 | Rocky |  Ostatní
Švýcarští rockoví veteráni KROKUS před pár dny v sestavě opět přivítali navrátilce kytaristu Mandyho Meyera a začínají fanoušky chystat na své nové album "Dirty Dynamite", které vyjde 22. února. A zatím si také můžete projet tracklistem a mrknout na obal...


Tracklist:

'Hallelujah Rock'n'Roll'
'Go Baby Go'
'Rattlesnake Rumble'
'Dirty Dynamite'
'Let The Good Times Roll'
'Help' (BEATLES cover)
'Better Than Sex'
'Dög Song'
'Yellow Mary'
'Bailout Blues'
'Live Ma Life'
'Hardrocking Man'

arakain příští rok bude rozdávat DVD

16. prosince 2012 v 19:56 | Rocky |  Arakain
Arakain oznámili první termíny jarního DVD tour. Letos kapela oslavila 30. narozeniny koncertním turné s Lucií Bílou. Většina jeho zastávek byla vyprodaná. Vrcholem šňůry byl říjnový koncert na výstavišti v pražských Letňaněch, kde se ke kapele přidal i Petr Kolář. A právě na téhle akci byl pořízen materiál pro další DVD. První 3 tisícovky fanoušků, kteří si koupí vstupenky na koncerty jarního turné ho získají zadarmo. Arakain DVD tour 2013 startuje na tradičním místě v Polné u Jihlavy 8. března.

helloween taky s novým klipem

16. prosince 2012 v 19:41 | Rocky |  Ostatní
O tom že kapela helloween bude brzy vydávat novou desku jsem Vás informoval. To že vypustila písničku NABATAEA jste také určitě věděli, ale teď kapela pustila ven i klip k této písni. Tady je:

nový video destruction

9. prosince 2012 v 14:56 | Rocky |  Ostatní
tak a dneska je tady nový vide od kapely destruction. písnička se jmenuje carnivore. užívejte bavte se.


známe název nové avantasie

8. prosince 2012 v 12:44 | Rocky |  Ostatní
Tobias Sammet oznámil název nové desky projektu AVANTASIA.

Zní The Mystery Of Time!

Album vyjde příští rok v březnu.

Hned poté kapela s novou metalovou operou vyrazí na turné.

Koncerty budou delší, s celou řadou hostů a bez předkapely.
Českým fanouškům ji AVANTASIA naživo představí v půlce července na festivalu Masters of Rock

U.D.O. vydávají DVD

2. prosince 2012 v 14:51 | Rocky |  Ostatní
Kapela UDO v čele s Udo Dirkschneiderem natočila svůj koncert na DVD. Mezi jinými na něm najdete i klasiku Accept (tedy bývalého Udova působiště) 'Screaming For A Love Bite'. Jedná se o koncert z listopadu loňského roku ze Sofie.
Dvojdisk pořídíte jako DVD+CD, nebo blu-ray+CD. Kapela si velmi chválila fanoušky, kteří vyhecovali muzikanty ke špičkové show, která trvala téměř dvě a půl hodiny.

tracklist:

01. Rev-Raptor
02. Dominator
03. Thunderball
04. Leatherhead
05. Independence Day
06. Screaming For A Love Bite
07. Heart Of Gold
08. Vendetta
09. Princess Of The Dawn
10. I Give As Good As I Get
11. Guitar Solo
12. Neon Nights
13. Break The Rules
14. Man And Machine
15. Drum Solo
16. Living On A Frontline
17. Up To The Limit
18. Two Faced Woman
19. Metal Heart

přídavek1:
20. The Bogeyman
21. I'm A Rebel

přídavek2:
22. Balls To The Wall
23. Burning


kreator s novým klipem

1. prosince 2012 v 19:57 | Rocky |  Ostatní
Kapela kreator udělala další klip k písničce z posledního alba phantom antichrist. Klip je k písničce civilization collapse

Tady je:


"Plni energie" konečně na CD

1. prosince 2012 v 15:34 | Rocky |  Ostatní
Když skupina Citron vydala v červnu 1986 první české hard&heavy album Plni energie (Supraphon), nikdo netušil, že se ho nakonec prodá neuvěřitelných 600 tisíc kusů. Nic takového se už žádné české kapele tohoto stylu nepodařilo zopakovat. Díky desce, která nakonec dostala i svou anglickou podobu pro tehdejší západoevropský trh, se stal Citron nejprve stříbrným a později zlatým slavíkem. Přesto vše si tuto rockovou klasiku zatím fanoušci nemohli poslechnout ve svých CD přehrávačích či iPhonech. Plni energie totiž vyšlo pouze na vinylu a kazetách.
To se nyní změnilo. Citron po 26 letech zpřístupnil svou zásadní nahrávku i na CD nosičích, navíc s vylepšeným remasterovaným zvukem a bonusovou písničkou Půlnoční město, která se na tehdejší gramofonovou desku nevešla.
"Deska Plni energie vznikla už v roce 1985 v pražském Mozarteu, ale nemohla vyjít. Asi rok ležela u ledu a nechtěli ji pustit. Byly s tím velké problémy, protože nám hodně zazlívali, že na našich koncertech neseděli lidé na židlích jako v divadle," říká kapelník Citronu Radim Pařízek. Přestože podle něj měla tehdy skupina nulové zkušenosti s nahráváním, není to na Plni energie slyšet. "Kapela tím žila a hudba vyšla přímo z nás," dodává.
S tím souhlasí i zpěvák Stanislav Hranický. "Na tu dobu vzpomínám jen v tom nejlepším. Písničky vznikaly nejdříve na Žermanické přehradě v tamní Sokolovně. Byli jsme výborná parta a všechno se nám dařilo. Když jsme zrovna nehráli, tak jsme pořád dokola zkoušeli," popisuje.
Pro Citron bylo album Plni energie druhé v pořadí. To první, natočené s jinými muzikanty, odkazovalo spíše k blues rocku. Proč se kapela rozhodla v roce 1985 změnit styl? "Přiznám se, že se mně styl původního blues rockového Citronu moc nelíbil. Cítil jsem muziku úplně jinak. Chtěl jsem hrát hard rock nebo heavy metal. Mám pocit, že toto přitvrzení muziky bylo také mým přičiněním. I když už tenkrát kluci nahráli jednu převzanou věc od Judas Priest," dodává kytarista Jarda Bartoň.
Podle baskytaristy Václava Vlasáka otevřelo album Plni energie Citronu dveře i na pódia tehdejších západoevropských zemí. Kapela absolvovala v Německu nejprve turné s místní kapelou Rosy Vista, jejíž frontmankou byla Barbara Schenker, sestra bratrů Schenkerových ze Scorpions. Díku tomu se pak Citron dostal do kontaktu s tehdejší heavy metalovou špičkou jako Accept nebo UFO. "Tenkrát se to Německo začalo docela slibně rozvíjet, v časopise Metal Hammer naši desku Full of energy ohodnotili velmi slušně," dodává Vlasák.
Banery:

Hells Bells Rockin' Pub
Přivýdělek:


Mezinárodní počítadlo: od 16.11.2011
free counters