Aktuální články :

Listopad 2012

Metallica vydává DVD. už 10. prosince

26. listopadu 2012 v 16:22 | Rocky |  Ostatní
Na 10. prosince si pro nás Metallica nachystala vydání live DVD/Blu-ray s názvem "Quebec Magnetic". V obchodech se objeví za velmi příznivých 16 dolarů (asi 320,- Kč). Koncert se konal v říjnu roku 2009 v největší kanadské provincii Quebec.
Metallica komentuje koncert následovně: "Právě jsme odehráli fenomenální show, opravdu. Bylo to obrovské a atmosféra byla úžasná. Do natáčení jsme zapřáhli spoustu lidí."
Kirk Hammet prozradil pro Billboard.com: "Měli jsme pocit, jako bychom dělali medvědí službu, právě to sedí na skvělé živé záběry z koncertu. Proto jsme se rozhodli tohle live album vydat."
"Quebec Magnetic" track listing:

01. That Was Just Your Life
02. The End Of The Line
03. The Four Horsemen
04. The Shortest Straw
05. One
06. Broken, Beat & Scarred
07. My Apocalypse
08. Sad But True
09. Welcome Home (Sanitarium)
10. The Judas Kiss
11. The Day That Never Comes
12. Master Of Puppets
13. Battery
14. Nothing Else Matters
15. Enter Sandman
16. Killing Time
17. Whiplash
18. Seek & Destroy

Bonus:

19. For Whom The Bell Tolls
20. Holier Than Thou
21. Cyanide
22. Turn The Page
23. All Nightmare Long
24. Damage, Inc.
25. Breadfan
26. Phantom Lord

24.11.1991 - umírá Fredie Mercury

24. listopadu 2012 v 16:12 | Rocky |  Ostatní

Na přelomu léta a podzimu roku 1991 oslavil pětačtyřicetiny. Ale byl to jiný druh oslavy, nekonal se žádný veliký mejdan.. od doby kdy naposledy zpíval oběhlo asi 18 měsíců. Jeden z nejlepších rockových zpěváků, známí svým nezaměnitelným hlasem, Fredie Mercury (vlastním jménem Farrokh Bulsara) byl touto dobou už na půl cesty do hrobu. Vir AIDS si začal vybírat daň za zpěvákův homosexuální život. Fredie se uzavřel ve své rezidenci, kde večer 24.listopadu 1991 umírá. Frontman kapela Queen zemřel a jako příčina smrti byla oficielně uvedena komplikace po těžkém zánětu průdušek. Zamřela tak jedna velká legenda.

první kapely na basinfirefest 2013

20. listopadu 2012 v 17:47 | Rocky |  Ostatní
Příští ročník basinfirefestu, který se jako pokaždé bude konat ve Spáleném poříčí se už připravuje a pořadatelé zveřejnily už několik prvních jmen, které na festu vystoupí. tady vám je přináším.

SOILWORK (SWE), DARK TRANQUILLITY (SWE), GRAVEWORM (ITA), EMERGENCY GATE (GER), VAN CANTO (GER), ……….

The Snuff, Hand Grenade, Airfare, Modesty & Pride, Doga, Miloš DODO Doležal, V.Čok &Bypass, Venefica, Wohnout, Root, Rust2Dust (SK), Absolut Deafers, Turbo, Carpatia Castle, Doctor P.P, Desmod (sk), The Streetfighters, Five O´clock Tea, Krucipusk, Vypsana Fixa, Artur, Visaci Zámek, Walda Gang, Dymytry, Henych 666, Mentálně narušená moucha, Veřejná Bezpečnost, The Chancers, Houba, The Spankers, Straight, Prague Conspiracy, Shadow Area, Checkpoint, Magma Hote.

Jste zatím spokojeni???

obal nových helloweenů

17. listopadu 2012 v 11:56 | Rocky |  Ostatní
V lednu příštího roku by se mělo v prodeji objevit nové album kapely helloween. a kapela už teď zveřejnila obal. podívejte se jak vypadá.


škwor vydává první DVD

16. listopadu 2012 v 18:53 | Rocky |  Ostatní
Skupina ŠKWOR loni vydala úspěšné nové album DRSNEJ KRAJ, se kterým se ihned po vydání vyhoupla do čela oficiální albové hitparády v České republice. Tento prodejní úspěch, který dosáhl hranice potřebné pro udělení Zlaté desky, se společně s intenzivním koncertováním po celé České republice a na Slovensku projevil stále větším zájmem o tento rockový kvartet.
ŠKWOR tak zažívá plné koncertní sály a letos v létě jejich jméno zároveň patřilo k největším tahákům rockových festivalů.
Skupina se rozhodla zmapovat letošní festivalovou sezónu speciálním dokumentem "Rok v Drsným kraji" a zároveň nabídnout fanouškům plnohodnotný koncertní záznam z jejich vystoupení na festivalu Benátská noc v Liberci z 27. července letošního roku. Pod názvem NATVRDO tak vychází první oficiální plnohodnotné DVD skupiny s přidaným bonusový CD.
Název NATVRDO doslova definuje obsah tohoto hodinového dokumentu. Bez příkras a "cenzurních" zásahu se tak autorsko-režisérské dvojici mladých filmařů Ondřeji Kurčíkovi a Pavlovi Brychtovi podařilo dostat autenticky dění kolem kapely v zákulisí koncertů, na cestách a těsně před vstupem na pódium. Řadu zábavných momentů střídá pohled na stresové situace v "backstagi", nudu při nekonečném cestování a čekání, stejně tak emoce a euforii po úspěšných vystoupeních. Fanoušek tak má možnost zažít skupinu v prostředí, kam se za běžných okolností není možné podívat.
Samotný hodinový koncert potom prezentuje skupinu ve skvělé formě před 10 tisíci nadšených posluchačů, kde nechybí jak skladby z posledního alba DRSNEJ KRAJ, tak samozřejmě největší hity.

Aleš Brichta rozpouští současnou kapelu !!

12. listopadu 2012 v 20:04 | Rocky |  Aleš Brichta band
Ano je to tak, Aleš Brichta včera na svých webových stránkách ve foru napsal zprávu, kterýasi dost lidí zaskočila, ale možná dost lidí potěšila, každopádně Aleš rozpouší svojí kapelu a bude zakládat uplně novou.

Tady je jeho vyjádření:
Chtěl bych moc poděkovat současné partě. Sice nám to chvíli trvalo, než si to sedlo, ale už to šlape a po lidské stránce mi to asi bude scházet. Snad jsme si spolu za ten rok a půl užili. Dohráváme do konce sezóny, takže si nás v téhle sestavě ještě můžete pos lechnout třeba v Death Magnetic nebo na Barče. Přesto jsme se rozhodli zkusit to zase trochu jinak a od nové sezóny vzniká ALEŠ BRICHTA PROJECT se vším všudy. Chce to nový impuls. Momentálně dojednáváme podrobnosti, jak by to mělo všechno fungovat, abychom se shodli muzikantsky, termínově a pod., protože to nebude úplně sranda, ale jak jsem se přesvědčil v rámci ARAKAIN MEMORIALU, když se chce a je chuť, tak je možné téměř všechno. Sestava by měla být následující: Štěpán Smetáček - bicí, Honza "Kirk" Běhunek - kytara, David Vaněk - kytara, Lukáš Varaja - baskytara. Myslím, že to může být instrumentálně i nápady hodně zajímavé, tak se těšte.

Sabaton na jaře třikrát v ČR

8. listopadu 2012 v 13:22 | Rocky |  Ostatní
Švédský metalový tank SABATON vyráží na SWEDISH EMPIRE TOUR a zastaví se také 3x v ČR!
7. 3. PRAHA, KC Vltavská
8. 3. ZLÍN, Masters Of Rock Café
9. 3. PLZEŇ, KD Šeříkovka
Speciální host: ELUVEITIE (Swi)
Poté co populární Švédové SABATON obměnili sestavu, vydali novou desku "Carolus Rex a dobyli festival Masters Of Rock, hlásí toto švédské impérium velkolepý návrat do Českých zemí! Švédové zaútočí na jaře 2013 hned na tři česká města!
Obléhání to bude opět výživné, vždyť toho není nikdy málo, co SABATON předvádí! Tažná síla kapely, zpěvák Joakim Brodén a hlavní mozek kapely Pär Sundström k sobě po odchodu ostatních členů přizvali nové posily, Chrise Rörlanda (kytara), Thobbe Englunda (kytara) a Robbana Bäcka (Bicí) a poctivě nazkoušeli zbrusu novou show! Po absolvování velkého amerického turné, se přivalí tato spolehlivá válečná mašina opět i k nám! Připravte se na to! Impérium SABATON vrací úder již na jaře 2013!
Speciálními hosty koncertů budou neméně populární Švýcaři, zástupci nové vlny Folk metalu ELUVEITIE! Tato veselá partička s sebou přináší vždy svěží vítr a jejich kombinace keltských melodií s death-metalovým nádechem dostane každého! ELUVEITIE vydali letos na jaře novou desku "Helvetios" zahrnující konstantní uhrančivý příběh vyprávěný dokonale jejich nástroji a hlasy. Spolu s tímto neodolatelným duem přijede pak ještě jeden speciální host.
Budou to dlouhé jiskrné večery, které dobijí pomyslné baterky každého pravého fanouška! Je na co se těšit!

Nová kniha o Van Halen

6. listopadu 2012 v 14:39 | Rocky |  Ostatní
Právě vyšla kniha věnovaná VAN HALEN.
Dali ji dohromady redaktoři magazínu Guitar World. Prozrazuje prý všechno, co jste kdy o kapele v klasické sestavě Eddie a Alex Van Halen, David Lee Roth, Michael Anthony a Sammy Hagar chtěli vědět. K dispozici je pod názvem Van Halen: 40 Years Of The Great American Rock Band. Kniha je plná rozhovorů a příběhů spojených s kapelou od samých začátků až po aktuální comebackové album A Different Kind of Truth. Pořídit ji můžete na VanHalenStore.com.

Dan Landa končí !

3. listopadu 2012 v 17:36 | Rocky |  Ostatní
Dan landa se rozhodl zkončit s muzikou. Dál se chce profesionálně věnovat sportu.

Daniel Landa pověsí muziku na hřebík. Jeden z našich nejúspěšnějších hudebníků oznámil na svém profilu na Facebooku, že s hudbou definitivně končí. Protože se blíží jeho 44 narozeniny, rozhodl se prý splnit slib sám sobě daný a mizí z kulturní sféry do profesionálních vod mezinárodního sportu. Mezi jeho sportovními cíli je například Mistrovství světa v rally - umístění do 4. místa na světě nebo vítězství v zápase v thaiboxu proti zkušenému borci.
Nicméně v listopadu a v prosinci ještě odjede akustické turné s názvem Dilema pyrotechnika. Seznam jeho zastávek s termíny vypadá následovně:

12.11. České Budějovice
16.11. Jablonec n. Nisou
18.11. Kolín
20.11. Teplice
22.11. Plzeň
26.11. Mladá Boleslav
30.11. Karlovy Vary
4.12. Praha
9.12. Ostrava
10.12. Zlín
12.12.Brno
13.12. Žďár nad Sázavou

Tenacious D - koncert z Rock am ring.

1. listopadu 2012 v 18:06 | Rocky |  Ostatní
Tak a tentokrát mám pro všechny takovou menší lahůdku, není tak dlouho co jsem napsal pár informací o kapele tenacious D a teď vám přináším celý jejich koncert z letošního festivalu Rock am ring.


Užívejte a bave se !!
Banery:

Hells Bells Rockin' Pub
Přivýdělek:


Mezinárodní počítadlo: od 16.11.2011
free counters