Aktuální články :

Říjen 2012

nová Avatnasia už na jaře příštího roku

30. října 2012 v 15:36 | Rocky |  Ostatní
Tobias Sammet oznámil, že co nevidět začne nahrávat nové album AVANTASIE, aby mohlo na jaře příštího roku vyjít. Ve studiu VOX Klangstudio u toho bude tradičně i producent Sascha Paeth a chybět nebude ani plejáda hvězdných hostů. Sammet k novému materiálu říká: "Zní velice čerstvě a nově a přesto v něm je cítit atmosféra klasické staré AVANTASIE. Opět půjde o okouzlující pohádkový příběh, vzdálený všem hudebním trendům." Přestože Sammet chtěl AVANTASII loni v dubnu uložit na delší dobu k ledu, zdá se, že Story Ain´t Over Yet... "Vůbec jsem tehdy netušil, jak moc AVANTASII potřebuju!"

Live: Arakain

28. října 2012 v 17:12 | Rocky |  Arakain
Arakain - výroční koncert k 30 letům
26.10. - PVA EXPO Praha


Koncert kapela arakain, který byl po tom alešově také výroční k 30 letům proběhl také ve velkém stylu. Kapela si pozvala 15 dalších kapel, které zahráli každá jednu arakaiňáckou písničko. Kapely jako Harlej, alkehol, törr, vitacit a noho dalších to pojali velmi profesionálně.
Sama kapela arakain začala hrát asi ve 20:40 a celej set začaly ty nejstarší písničky z dob arakainu a tak nebylo divu, že koncert rychle utíkal. Za mikrofonem se vystřídal i Petr Kolář a Lucie Bílá a koncert měl náboj. Byl se vším všudy. Výběr místa ve výstavišti v Letňanech byl skvělý, byla připravena šatna a dobré občerstvení. Vše proběhlo skvěle. Akorát občas vypadávaly obří televize vedle podia.

Hodnocení : 9,5/10

Live: Aleš Brichta

18. října 2012 v 19:43 | Rocky |  Aleš Brichta band

Aleš Brichta - koncert k 30. Letům na rockové scéně
17.10.2012 - Sál Slovanského domu

Jak bylo již avizováno samotným Alešem, tak koncert měl být hodně dlouhý a veliká oslava. A tak to bylo. Koncert začal v 19:00 a hned na úvod přišel Martin Dejdar (který velikou část koncertu moderoval) a popsal, jak akce bude vypadat. Gratulantů (kapel, ale i samotných muzikantů) bylo hodně, například Doga, alkehol, harlej, henych 666, olympic, Marta Jandová, Petr Kolář, Kamil Střihavka a mnoho dalších. Každá kapela zahrála svoje dvě písničky a jednu od Aleše, kterou si sám Aleš s kapelou zazpíval. Potom přišla část koncertu, kde Aleš hrál zpíval písničky ze začátků arakainu, protože si pozval všechny bývalé členy kapely arakain, a bylo se opět na co dívat. Samozřejmě Zahrála současná sestava ABbandu, ale i ta předchozí. Celá akce byla pojata jako jedna veliká oslava 30. výročí na rockové scéně Aleše Brichty. Lidé se bavily a celý koncert utíkal jako voda. Na konci když dozněla poslední písnička tak jsem zjistil, že je 00:45. Takže celá akce trvala bez 15 minut 6 hodin !! Aleš zpíval napříč celým večer. Takže je to neskutečný výkon. Celá akce byla povedená a vypisovat všechny písničky, které zazněly, to by bylo na dlouho. Jediné co bych vytknul, je že v Slovanském domě nebyla šatna a nebylo kam si dát mikinu a bundu.

Hodnocení 9,5/10

Dan Krob - život je reálnej (video)

17. října 2012 v 14:00 | Rocky |  Ostatní
Dan Krob nedávno vydal comebackové album. a teď natočil k jedné písničce i videoklip. a ten Vám teď přináším ...


Nová deska Thin Lizzy pod jiným názvem.

15. října 2012 v 18:46 | Rocky |  Ostatní
THIN LIZZY pracují na očekávaném novém albu, nakonec se však rozhodli vydat ho pod jiným názvem. "Z úcty k Philovi Lynottovi a jeho odkazu jsme se rozhodli, že nové album nevydáme pod názvem THIN LIZZY. Bylo to nesmírně těžké rozhodnutí, jelikož jsme oživení jména THIN LIZYY věnovali spoustu času a úsilí. Vydání nového alba přitom bylo jediným řešením, jak v tomhle úspěšném tažení pokračovat," vysvětluje kytarista Scott Gorham. "Uvědomujeme si, kolik toho Phil pro kapelu a fanoušky znamenal. Napsali jsme dvacet písniček, které, jak věříme, budou dělat kapele a jménu THIN LIZZY čest. A věříme, že Phil by na ně byl hrdý."
Připomeňme, že 18. listopadu THIN LIZZY vystoupí v pražské Lucerně.

Aleš Brichta - změna místa koncertu k 30 letům

14. října 2012 v 8:00 | Rocky |  Aleš Brichta band
Tři dny chybějí, ano už jen tři dny chybějí do koncertu k 30 letům v rockové hudbě Aleše Brichty. Tento výroční koncert, který bude ovjenčen různými velkými hosty se měl konat v Lucerně. Ale z technických důvodů je přestěhován do Slovanského domu!!! Přesnou příčinou je údajně nehorázně velký pronájem za Lucernu. Proto byl nakonec zvolen sál Slovanského domu, který je od Lucerny opravdu jen pár kroků.

Takže ještě jednou koncert se stěhuje z Lucerny -> do Slovanského domu !!!

začátek akce je v 19:00

Hammerfall vydají DVD k patnáctinám

8. října 2012 v 19:01 | Rocky |  Ostatní
HAMMERFALL chystají na 30. listopad vydání live materiálu "Gates of Dalhalla", který bude k mání v kombinaci 2 CD/ DVD nebo 2 CD/Blu-ray. Jde o záznam více než dvouhodinového koncertu, který kapela 28. července pojala jako oslavu svého patnáctiletého výročí. Dějištěm byl starý lom, poblíž švédské vesničky Rättvik a jako hosté se na pódiu objevili i dřívější členové HAMMERFALL Jesper Strömblad (později IN FLAMES), Mikael Stanne (dnes DARK TRANQUILLITY) či kytarista Stefan Elmgren (dnes pilot). Režie se ujal renomovaný tvůrce Patric Ullaeus a na první ukázku se můžete podívat níže.

Tady je ukázka z celého DVD. koncert v lomu? vypadá to skvěle !!


Aleš Brichta ; Arakain

7. října 2012 v 18:23 | Rocky |  Ostatní
Tak se nám to pomalu přiblížilo.
V první řadě je to výroční koncert Aleše Brichty. který proběhne 17.10. v Lucerně a o 9 dně později v Letňanech proběhne letošní největší koncert kapely Arakain. Obě dvě akce slibují velkou šou a na obou akcích se objeví spousta zajímavých hostů. na obě akce se chystám, ale pokud se tam chystá i někdo z Vás. tak bych byl rád, dkyby jste se mi ozvali a napsali svůj pohled na akci. chci aby všichni čtenáři těhto stránek měli pohled na takovýhle akce i od někoho dalšího. Samozřejmě se můžeme dohodnout i na dalších psaních. třeba článků. Stačí napsat a určitě se domluvíme

Rocky.

Machine Head vydají živák

6. října 2012 v 18:56 | Rocky |  Ostatní
Dvě dekády se Machine Head snažili etablovat na vrcholu metalového potravního řetězce, až jim to díky dvěma posledním deskám ("The Blackening" a "Unto The Locust") konečně vyšlo. Veškerá krev, pot a slzy tak nakonec přinesly své ovoce a Machine Head si jako malou oslavičku tohoto sukcesu naplánovali k datu 13. listopadu vydání trefně pojmenovaného živáku "Machine Fucking Head Live". Jeho track list bude vypadat následovně:
01. I Am Hell (Sonata in C#)
02. Be Still And Know
03. Imperium
04. Beautiful Mourning
05. The Blood, The Sweat, The Tears
06. Locust
07. This Is The End
08. Aesthetics Of Hate
09. Old
10. Darkness Within
11. Bulldozer
12. Ten Ton Hammer
13. Who We Are
14. Halo
15. Davidian

wacken 2013 vyprodán !!!

4. října 2012 v 19:01 | Rocky |  Ostatní
Kdybyste se příští rok chtěli vydat na festival do Wackenu a ještě jste si nezakoupili vstupenky, máte smůlu. Ani ne měsíc ode dne, kdy šly do prodeje, je všech 75 000 lístků vyprodaných! Festivalový areál tak bude naplněn do posledního místa už poosmé v řadě, přičemž letošní hon fanoušků za lístky byl ten vůbec nejrychlejší. Nadcházející ročník se bude konat první tři srpnové dny a mezi vystupujícími jsou mimo jiné RAMMSTEIN, CANDLEMASS, SOILWORK, DEEP PURPLE nebo ANTHRAX a s pořadem mluveného slova také jejich kytarista Scott Ian.

To je masakr !!!


Anette končí u nightwish

1. října 2012 v 20:00 | Rocky |  Ostatní
Zpráva roku? Minimálně podzimu ano! Spojení NIGHTWISH - Anette Olzon je minulostí. Kapela k rozchodu uvedla následující: "Další kapitola příběhu NIGHTWISH skončila. NIGHTWISH a Anette Olzon se rozhodli rozejít, ve vzájemném porozumění, pro dobro všech zúčastněných stran. V poslední době bylo čím dál tím zjevnější, že směr a potřeby kapely byly v rozporu, což vedlo k odloučení, které nelze napravit."
Anette v pátek, 28. září, musela kvůli onemocnění vynechat koncert v rámci amerického turné, na němž se NIGHTWISH momentálně nacházejí, a kapela za ni narychlo povolala Elize Ryd (AMARANTHE) a Alissu White-Gluz (THE AGONIST), které turné absolvují coby doprovodné vokalistky předskakujících KAMELOT, což švédskou zpěvačku značně rozladilo. "Nikdo se mě neptal, jestli s tím souhlasím a nemyslím si, že by to bylo správné rozhodnutí. (…) Rihanna by se taky nezeptala Britney Spears, jestli by za ni zaskočila, když by byla nemocná. Představa, že koncert je důležitější než lidé v kapele, je pro mě úplně nepochopitelná," napsala na svém blogu. 29. září už s kapelou opět vystoupila a právě vystoupení v Salt Like City se tak zapíše jako tečka jedné éry.
Zbytek turné k albu "Imaginaerum" s NIGHTWISH odjede Floor Jansen (AFTER FOREVER, REVAMP).

Zdroj spark.
Banery:

Hells Bells Rockin' Pub
Přivýdělek:


Mezinárodní počítadlo: od 16.11.2011
free counters