Aktuální články :

Září 2012

Live: Dymytry

28. září 2012 v 15:23 | Rocky |  Recenze

27.9.2012 Dymytry (Hand Grenade , Tchoři)

Retro music hall , Praha

Když kapela dymytry vydala svojí novou desku čekalo se, kde se bude křtít, koncert v Praze byl samozřejmostí, protože tyhle predátoři jsou pražaci. Přiznám se, že pojem Retro music hall mi vůbec nic neříkal a tak jsem byl v očekávání, co je to za místo. Bohužel, už u vchodu jsem zjistil že je vše v růžové barvě a že je to vlastně diskotéka. Takže nechápu volbu kluků udělat to tady. Když jsme přišli do sálu, jak to jen říct, zrazilo mě jak je to malý, malý pro takovou hle akci, nebudu snad ani mluvit o tom že přes půl sálu velký diskokoule se nám během celýho koncert kroutila na hlavama.

Jako první se představila kapely tchoři, pro mě kapela, úplně neznámá. No, já si nemůžu pomoci, ale kapela nebyla úplně to pravý ořechový, zpěvák se choval jak kdyby ho pustili z blázince a když vyběhl na podium jen v tangách, tak to byl konec.

Druhá kapela, Hand grenade, která po boku dymytry koncertuje už nějakou dobu měla o hodně více kvalit. Zvuk byl lepší, písně celkově se mě líbily více, akorát bych vytknul zvukařům, že zpěvák nebyl vůbec slyšet. Kapela odehrála poměrně dobrý set. Jedna perlička, za bicíma nebyl bubeník kapely, protože je někde v cizině a místo toho to s rukama odbubnoval mladší brácha Miloše Meiera.

Chvíli před 22 hodinou se ozvalo intro, které dávalo vědět že kapela se na nás už chystá. Kapela na nás vlítla a spustila hned novou věcí. Lunaparkem. Kapela míchala nové písničky i s těma prověřenýma. Dokonce zahrála na živo captain heroin, kterou prý jen tak zase hrát nebude. Desku pokřtil pár panákama Noid. Po několika věcích se objevilo na hlavama kapely plátno. Protheus oznámil, že se pustí krátký rodinný video z letošní koncertní sezony. Byla to příjemná vsuvka, kde bylo vidět jak je za podiem, jak se dopravují kluci na koncerty, a chvílemi se obevily i zábavné záběry. Následně mělo přijít sólo na bicí nástroje, jako je zvykem. Jenže tentokrát bylo sólo dvojaté. Bicí sestava se na podiu pootočila a objevila se i druhá sestava. Miloš Meier spustil se vražedné sólo a po chvíli přišel a přidal se k němu i Eda Štěpánek, která s kapelou bubnuje když je Miloš jinde. Chvílema se hecovali, a předháněli se v bubnování, chvíli se doplňovali, bylo to neskutečný zážitek. Poté přišel okamžik na který se čekalo, kapela předvedla nové masky. Masky jsou od stejného člověka jako ty první, takže bylo vidět že jsou na stejné motivy. Nějaká obrovská změna tam není a ono je to podle mě i dobře. Kapela je tím stále svá. Koncert pokračoval ve velkém tempu dál. Když se dostalo na písničku ocelová parta, tak přišli i profesionální roztleskávačky, které potom předvedli i jedno své profi vystoupení. Bylo to skvělé zpestření programu. Kapela pokračoval, a koncert se bohužel chýlil ke konci. Celý koncert byl dobře poskládaný a nenudily jsme se ani chvíli. Jen bych klukům vytknul moc laserových sraček, díky kterým to chvílemi vypadalo spíš jako na nějakým disku, než na metalovým koncertě. A ještě jedna připomínka, zvuk byl tak nahlas, že to aparatura chvílemi nestíhala a zvuk byl zkreslený !!

Hodnocení koncertu 8,5/10

Bonu Scottovi dělají sochu

28. září 2012 v 9:35 | Rocky |  AC/DC
Bon Scott, legendární zpěvák AC/DC, by měl radost. V jeho rodném městě Kirriemuir ve Skotsku (kde žil do svých šesti let) nechávají udělat jeho sochu v životní velikosti. Postaralo se o to seskupení 'DD8 Music', které v onom městě organizuje i výroční festival na Bonovu počest.

Slayer mají také své víno

26. září 2012 v 19:31 | Rocky |  Ostatní
V tété ohledně alkoholu pohnuté době je dobré nenechat si ujít informaci ohledně nového vína. Kapela Slayer přišla na švédský trh s exkluzivním červeným vínem 'Reign In Blood' (podle klasického alba z roku 1986). Pokud bude produkt úspěšný ve Švédsku, bude se exportovat i do dalších zemí. Slayer nikdy nespojují své jméno s produkty, které by neznali a nebyli v nich osobně angažováni či neznali jejich kvalitu. Jejich 'Reign In Blood' je Cabernet Sauvignon z Kalifornie. Jeden kartón obsahuje šest láhví a pořídíte ho za nějakých 107 dolarů.

recenze: Dymytry - Neonarcis

24. září 2012 v 20:00 | Rocky |  Recenze

Recenze na album neonarcis kapely dymytry, dlouho jsem přemýšlel jak to napsat, nebo nenapsat, ale teď kapela na svém webu, a současně i facebookovém profilu píše o tom jak se začínájí objevovat negativní recenze a kritiky od člověků, kteří o jejich hudbě nic nevědí. Kapela si samozřejmě z těchto recenzí nic nedělá, protože jak kluci sami říkají, je důležité jestli chodí lidé na jejich koncerty a mají jejich písničky rádi. Tak jsem se i já rozhodl napsat jakousi recenzi, ale moc to neumím, takže uvidíme jak to dopadne…

Album Neonarcis se ke mně dostal někdy před zhruba 14 dny a hned první poslech mi naznačil že album je povedené a propracované. Celé album obsahuje 13 skladeb a obal se dle mého názoru velmi povedl. Co se mě nejvíce líbí, že hned jak si album pustíte není tam žádné dlouho zdržovaní, ale do uší Vám začne hned bušit skvělej song Lunapark. Písnička, která je bohatá na rychlé riffy má ale i pomalejší pasáže. Skvělá záležitost. Písničky jsou zdobeny skvělými texty. Častokrát ze života, např. písnička Média se mi obzvlášť líbí i když ze začátku písničky je dost jako disko hit, ale během pár vteřin se na nás vyvalí nekompromisní metal. Je zakončená smyčcem, ale i tak si myslím že písnička si najde hodně příznivců, včetně mě, a to hlavně díky skvělému textu. Písničky Jsem nadšenej, síť pro sociály a rádio známe už nějakou chvíli, kapela je pustila ven dříve a hrála je i na koncertech a jsou skvělý písničky s ještě lepšíma textama, které aspirujou na jedny z největších hitů na desce. Společně s písničkou ocelová parta. Když jsem zjistil, že by s v písničce měli objevit hlasy roztleskávaček, nevěděl jsem co očekávat, ale spojení DM3 a roztleskávaček se povedlo na jedničku. Za zmínku stojí balada pod nuselákem, která je naprosto úžasná. Netuším jak se kapele povedlo něco takového napsat. Klobouk dolů. Určitě při poslechu zaujme písnička dymytry. Kapela zpívá o tom jak se těší na koncerty, jak po nich cestují a všem okolo toho. Povedená záležitost. Rozhodně bych neměl zapomenout zmínit titulní song neonarcis, když si ho poslechnete a spojíte s obalem desky… no domyslete si sami co tím kapely zamýšlela ale to spojení je skvělé !! Písnička skoč je přehraná jedna z uplně prvních věcí co kapela hrála na začátku, pamatuji si že když jsem viděl kapelu na živo poprvé, někdy v roce 2009 tak tuto písničku hrála, o to víc mě potěšilo že ji kapela zařadila na novou desku, protože by jsme o ni jinak přišli. Písničky harpyje a stáváš se potravou jsou klasické metalové fláky jaké jsou u dymytry standartem. Proto si myslím že se uchytí. A budou se líbit. Poslední věc na albu je hanglická peesegn. Je to jaké si intro, které kapela hraje na koncertech a chce tím ukázat, že jsou česká kapela a proto budou zpívat česky a ne anglicky, jako hodně jiných kapel. Celé album na mě působí jako skvěle ucelený materiál, ve kterém nechybí ani balada.

Hodnocení 9,5/10
Těžko říct jestli bych dal někdy plné hodnocení..

nový helloweeni v lednu

24. září 2012 v 15:19 | Rocky |  Ostatní
HELLOWEEN pojmenovali svou připravovanou novinku "Straight Out of Hell" a vydají ji 18. ledna 2013. Kapela ji nahrávala v Tenerife, ve studiu Mi Sueño, patřícímu zpěvákovi Andimu Derisovi, tradičně pod producentským dohledem Charlieho Bauerfeinda. Máme prý čekat víc, než jen obyčejného pokračovatele předchozích alb, takže se máme těšit na "epické kousky, ultrarychlé heavymetalové kvapíky i zpěvné střednětempé hymny".

Kiss - Monster

22. září 2012 v 8:35 | Rocky |  Kiss
KISS mají krátce před vydáním svého nového alba "Monster". Všichni kteří patří do kissarmy a nejen tam a budou mít a cd zájem tak vběhněte do obchodů 8. října. "Nechtěli jsme nahrát album, na kterém bychom zněli jako někdy dřív. Naopak, chtěli jsme nahrát album, na kterém bychom zněli jako nikdy předtím. Nápad udělat album, které by bylo retro, se mi nezamlouval. Chtěl jsem album, které by mělo energii a vášeň, jakou má skvělé rockové album mít. Nechtěl jsem udělat skvělé album KISS, chtěl jsem prostě udělat skvělé rockové album. Nechtěl jsem, aby bylo srovnáváno s jinými alby KISS. Je v pořádku hodnotit KISS samotnými KISS, ale je taky fajn otevřít dveře a nehodnotit novinku ve srovnání s jinými alby KISS, ale ve srovnání s alby, která mám rád," říká Paul Stanley, který je vrchním skladatelem a zároveň producentem tohoto Monstra. Tak co půjdete si album koupit ?? Jí myslím že deska za to určitě stát bude

Aleš Brichta a výroční koncert v Lucerně

14. září 2012 v 11:36 | Rocky |  Aleš Brichta band
Aleš Brichta letos slaví 30 let na rockové scéně a rozhodl se to oslavit velkým výročním koncertem, který se uskuteční 17.10. v Lucerně ve velkém sálu. Rozhodl se že zahraje písničky z celé jeho tvorby. to znamená z dob kdy začínal Arakain, po celou dobu kdy v něm Aleš působil až po nejnovější věci, které teď hraje se svojí kapelou. Lístky samozřejmě jsou už v prodeji a hned bych vytknul jeden takovej problém. Když jsem si lístky objednal, a zaplatil, dozvěděl jsem se že mě žádný lístky nepošlou. ptal jsem se proč, a bylo mi řečeno že stačí když přijdu s objednávkou. Myslím si že to není uplně nejlepší, protože já za to že jsem zaplatil nemám v ruce vlastně vůbec nic. Jen objednávku a na tu mě pak přeci nemusí jen tak někdo pustit. a když sem se ptal člověka, který to má na starosti (nechtěl jsem jmenovat, ale rozhodl jsem se že budu, aby všichni věděli o koho jde. pan Haber) tak se s ním nedá mluvit je arogantní a málem mě vynadal že se chci jít pobavit na Alešovo vystoupení. Na otázku proč mi lupeny nepošle mi napsal že není nikdo kdo by s nimy došel na poštu. Trochu mazec nemyslíte?? Pan Haber by se měl zamyslet nad tím, jak mluví s lidmy!! Bohužel ani Aleš s tím nemůže nic dělat, protože pan Haber je zamětnáný u agentury která Aleše zastupuje. Ale tak co, snad "mu" nerupne v palici a na koncert se dostanu a pustí mě tam . Aleš slíbil spoustu hostů a kapel a slibuje neopakovatelnou šou a skvělý koncert.

Výzva

12. září 2012 v 16:16 | Rocky |  Ostatní
Rockeři, metalisti, rockerky a metalistky a další příznivci dobrý hudby, mám jednu prosbu. Pokud by mezi Váma byl alespoň jeden člověk, kterej by se chtěl podílet na tomhle blogu, na těhle stránkách, budu jen rád pokud se ozvete, není potřeba nic složitýho jen psát články o týhle fajnový hudbě. stačí napsat do komentářů a nebo zprávu autorovi. Určitě se domluvíme.
Vlastně mám ještě jednu prosbu, pro ty co moje stránky baví a chodí sem pro informace nebo si jentak pročíst co se kde děje. Pokud máte kamarády kteří poslouchají stejnou muziku, ukažte jim tento blog, ať vím že to dělám pro víc lidí, pro další, které to bude zajímat.

Díky Rocky.

křes desky Neonarcis od Dymytry

11. září 2012 v 18:58 | Rocky |  Ostatní
Není to moc dlouho co jsem Vás informoval o tom že kapela dymytry vydala svojí novou fošnu s názvem NEONARCIS. Po počátečních problémech s e-shopem, který byl zahlcený objednávkama se ke mě album již minulý týden dostalo a je skvělé, ale to není to co jsem chtěl dneska psát. Samozřejmě recenze na album taky bude.
Kapela už oznámila kdy se bude album křtít. Bude to 27.9. od 19:30 v pražském Retro music hall. a bude to velká akce, velká paráda, kapela už dnes hraje an koncertech 7 věcí z nové desky a kdoví jestli se nedočkáme ještě dalších které se budou hrát na živo. V jedné písničce zpívaly roztleskávačky spolu s kapelou a ty už přislíbily účast na onom křtu, ale to není ten nejdůležitější co jsem chtěl ohledně křtu říct. Ta nejpodstatnější věc je že kapela na křtu vystoupí uplně poprví v nových maskách. a nikdo neví jak budou vypadat. jak moc budou odlišný od těch současných. No není to další důvod jít se podívat a hlavně bavit?? Lítky na akci nenávratně ubejvaj a je potřeba si je včas zarezervovat a koupit.

Van Halen ruší koncerty

4. září 2012 v 15:30 | Rocky |  Ostatní
VAN HALEN ruší další koncerty. Kapela vydala prohlášení, že kytarista Eddie Van Halen se náhle musel podrobit operaci střev a zotavovat se bude 4 až 6 měsíců. VAN HALEN jsou proto nuceni zrušit japonské turné, které bylo naplánované na letošní listopad. Termíny koncertů se překládají na jaro 2013. VAN HALEN v poslední době zrušili už 31 koncertů plánovaného turné po severní Americe. Spekulace o tom, že důvodem byly rozepře mezi frontmanem Davidem Lee Rothem a Eddiem Van Halenem, kapela popřela.

ZZ top vydávají novou desku

1. září 2012 v 17:18 | Rocky |  Ostatní
ZZ Top po devíti letech vydají novou desku.
Alba La Futura se dočkáme 10. září.
Pro legendární kytarovku půjde o patnácté studiové album.
Jako producenta si ZZ Top vybrali Ricka Rubina, se kterým spolupracoval jeden z vousáčů Billy Gibbons.
Muzika je podle něj přímočará jako v začátcích ZZ Top, ale s moderním zvukem.
Deska, která nabídne 10 skladeb, se nahrávala v Houstonu a Malibu.
Kapela momenálně jede turné po sverní Americe.
Banery:

Hells Bells Rockin' Pub
Přivýdělek:


Mezinárodní počítadlo: od 16.11.2011
free counters