Aktuální články :

Květen 2012

DORO spolupracuje s Lemmym

20. května 2012 v 20:26 | Rocky |  Ostatní
Doro se s pojmenováním své novinky příliš nerozpakovala a nazvala ji podobně jako první singl, jen zkráceněji "Raise Your Fist". "Momentálně jej mixujeme a jsme blízko tomu vše uzavřít," informuje o aktuálním stavu zpěvačka. A dodává rovnou dva další důvody, proč se na novinku těšit - jejich jména jsou: Gus G. a Lemmy Kilmister.

ozzy?? jak to vlastně bude?

18. května 2012 v 16:34 | Rocky |  Ostatní
Původní sestava Black Sabbath slíbila nové album po 33 letech a také světové turné. Trucování Billa Warda a hlavně zdravotní problémy Tonyho Iommiho si ovšem vynutily některé změny. Black Sabbath tak odehrají jen jediný koncert - v neděli 10. června v Anglii na festivalu 'Download'.


Zbývajících plánovaných akcí se ovšem ve snaze nezklamat fanoušky chopil Ozzy. Pod názvem 'Ozzy Osbourne & Friends' vystoupí na dohodnutých místech se spoustou hostů, včetně sabbathovského basáka Geezera Butlera, dřívějšího spoluhráče Zakka Wylda, či kamaráda Slashe. Je nutné ovšem dodat, že někteří hosté se objeví jen na některých zastávkach turné.

V nedávném rozhovoru Zakk Wylde mluvil o průběhu koncertů 'Ozzy Osbourne & Friends'. V první části nastoupí aktuální Ozzyho spoluhráči (kytara Gus G., basa Blasko a bicí Tommy Clufetos) a spustí Ozzyho repertoár. Po nějaké době se k nim přidá Zakk Wylde a odehraje se část zaměřená na společné období Zakka a Ozzyho (od alba 'No Rest For The Wicked' po téměř současnost). Na pódium pak přijde původní basák Black Sabbath Geezer Butler a téměř do konce se budou hrát starší skladby Black Sabbath. Úplný závěr pak bude ve znamení Slashe, který bude na pódiu společně s Geezerem i Gusem, aby všichni společně hráli 'Paranoid'.

Zastávky turné 'Ozzy Osbourne & Friends'
May 23 - Helsinki, Finland - Hartwall Arena
May 25 - Stockholm, Sweden - Stadium
May 27 - Jelling, Denmark - Jelling Festival
May 29 - Bergen, Norway - Bergen Calling Festival
May 31 - Oslo, Norway - Spektrum
Jun. 02 - Malmo, Sweden - Malmo Stadium
Jun. 04 - Dortmund, Germany - Westfalenhalle
Jun. 06 - Prague, Czech Republic - O2 Arena
Jun. 15 - Vitoria, Spain - Azkena Rock Festival
Jun. 17 - Clisson, France - Hellfest
Jun. 22 - Dessel, Belgium - Graspop Metal Meeting
Jun. 24 - Milan, Italy - Gods of Metal Festival
Jun. 26 - Vienna, Austria - Stadthalle
Jun. 28 - Belgrade, Serbia - USCE Park
Jul. 01 - Athens, Greece - Rockwave Festival - Terra

aleš brichta - vzpomínka na arakain

8. května 2012 v 8:55 | Rocky |  Aleš Brichta band

Přináším Vám celkem zajímavý rozhovor s Alešem Brichtou. Zdroj časopis Spark...Rozhovor je zajímavý, redaktor se Aleše ptá na miniturné, vzpomínka na arakain, na nové album, ale třeba i na politiku ..


Aleš Brichta je vším možným, jen ne nezajímavou postavou metalové historie i současnosti tuzemské scény. Vyrostl v ARAKAIN, kam se obloukem vrací prostřednictvím turné Vzpomínky na ARAKAIN, pro něž se obklopil dalšími bývalými členy legendy zdejšího metalu. Šéf ABBANDU, který zřejmě zanikl, když na kapelu dopadly změny nahrávacího průmyslu. Stojí na opětovném startu, tentokrát opět jen obrněn vlastním jménem. A dál bojuje proti nešvarům v politice, i proti pirátům, kteří vysávají zbytky toho, co z celého odvětví zábavy zbylo. Aleš Brichta nazval nové album, které má vyjít ještě letos, "Údolí sviní". Reflektuje tak současné dění v naší zkoušené zemičce.


Banery:

Hells Bells Rockin' Pub
Přivýdělek:


Mezinárodní počítadlo: od 16.11.2011
free counters