Aktuální články :

Únor 2012

MÖTLEY CRÜE ve studiu

27. února 2012 v 19:17 | Rocky |  Ostatní
MÖTLEY CRÜE se nacházejí ve studiu. Vzhledem k nedávným prohlášením členů kapely naznačujících, že jejich budoucnost je nejistá, ovšem těžko říct, co přesně kutí, minimálně jedné nové skladby bychom se však dočkat měli. Ta by měla být připravena k začátku letního turné, které se kapela chystá podniknout. "Pár let už jsme s klukama ve studiu nebyli a je to paráda," rozplývá se Nikki Sixx. .

starý materiál scorpions

21. února 2012 v 19:45 | Rocky |  Ostatní
SCORPIONS mají venku čerstvou kompilačku "Comeblack" a Rudolf Schenker slibuje, že jakmile kapela dokončí začátkem příštího roku své rozlučkové turné, naservíruje nám další speciální kolekce. "Máme ve sbírce spoustu starých songů, zvlášť z dob, kdy se na vinyl vešlo jen tak osm devět songů. Vždycky jsme jich nahrávali třináct čtrnáct, takže ten zbytek musí být někde na skladě. Taky máme nějakých osm set devět set hodin filmového materiálu z různých festivalů a míst," přemítá Schenker, "byla by škoda, kdyby to zůstalo nezveřejněno."

Lordi ve smutku. Otus zemřel

19. února 2012 v 18:13 | Rocky |  Lordi
LORDI truchlí. Zemřel jejich bubeník známý pod pseudonymem Otus, který v říjnu 2010 nahradil svého předchůdce Kitu. Ten byl z kapely vyhozen, protože odtajnil svou skutečnou identitu. Kapela při této tragické události odtajnila rovněž identitu Otuse - šlo o Tonmiho Lillmana, který v minulosti hrával s gotiky TO/DIE/FOR (1999 - 2003 a 2009 - 2010), darkmetalisty AJATTARA (2007 - 2011) či powermetalovými SINERGY (1999 - 2001). (Ve skutečnosti média nejdříve informovala o Lillmanově smrti, až následně přišli LORDI s prohlášením, že právě on byl jejich bubeníkem). Lillmanovi, který se věnoval také designu a už dříve pro LORDI zpracovával scénické animace, bylo 38 let. O příčině jeho úmrtí média neinformovala. R.I.P.

18.2.1974

18. února 2012 v 8:00 | Rocky |  Kiss

18.února 1974 vyšlo první album kapely KISS. Stejnojmenný debut vyšel přesně po 13 měsících co se dohromady tato čtveřice dala. Paul Stanley a Gene Simmons byly podepsáni pod většinou materiálu na tuto desku, bylo to způsobeno tím že oba již dříve učinkovali v kapele "wicked lester" . Celé nahrávání trvalo méně než tři týdny a právě 18. února se mohla nahrávací společnost Casablanca pochlub novou kapelu. Je tomu už 38 let, co kapela Kiss zahájila profesionální kariéru mezi hudebníky a dnes po tolika letech, stále plni energie tvoří novou desku, která by měla v nejbližších měsících vyjít.


black sabbath ruší turné

17. února 2012 v 22:16 | Rocky |  Ostatní
BLACK SABBATH ruší své reunionové turné! Zdravotní stav Tonyho Iommiho není zřejmě tak dobrý, jak se jej lidé kolem kapely snaží prezentovat a kapela je nucena zrušit své evropské reunionové turné. Namísto toho odehraje pouze jediné vystoupení a to 10. června na britském festivalu Download.
Alespoň malou náplastí pro fanoušky bude náhradní plnění, které si na svá bedra vezme zejména Ozzy. Na již dříve domluvená místa koncertů (tedy i 6. června do Prahy) zamíří pod hlavičkou turné Ozzy & Friends. Jedním z těchto potvrzených přátel, kteří Ozzyho doprovodí, bude baskytarista Geezer Butler a také kytarista Zakk Wylde. Na vybraných zastávkách Ozzyho doprovodí rovněž Slash. Kdo obsadí post za bicími zatím není jisté, stále totiž není vyřešena "kauza Ward"…
I navzdory těmto informacím v oficiální zprávě o zrušení turné stojí, že "zdravotní stav Tonyho Iommiho" se kvapem zlepšuje…

Machine head předkapelou metallicy

13. února 2012 v 19:09 | Rocky |  Ostatní
METALLICA POTVRDILA HLAVNÍ PŘEDKAPELU PRO SVŮJ PRAŽSKÝ KONCERT - AMERICKOU SKUPINU MACHINE HEAD

Machine Head jsou zjevením na trash metalové scéně již od svých začátků a od vydání debutového alba v roce 1994. Pocházejí z kalifornského Oaklandu. Novým a neotřelým zvukem zcela předběhli dobu. Základními pilíři této americké formace jsou Robb Flynn (vokál, kytara) a Adam Duce (basa), kteří jako jediní z původní sestavy v kapele působí dodnes. Debutová nahrávka "Burn My Eyes" přinesla mix trash metalu s prvky hardcoru a metalovými příznivci je dodnes považována za revoluční. V roce 1997 naservírovali Machine Head svým fanouškům album "The More This Change",o dva roky později pak počin "Burning Red" na kterém se kapela přiklonila k vlně nových nu-metalových kapel a kladla větší důraz na melodiku. V tomto duchu se neslo i další album "Supercharger" (2001). Návrat ke kořenům se konal až o dva roky později s nahrávkou "Trough The Ashes Of Empires". Album velice kladně přijala jak kritika, tak fanoušci a je považováno za vrchol tvorby Machine Head. V Praze naposledy představili
titul "The Blackening", který vyšel v roce 2007 , poslední titul pak vyšel loni pod názvem "Unto The Locast". Na této velmi zdařilé nahrávce se Machine Head udávají stejným směrem, jakým vykročili na deskách předešlých. Současná sestava kapely: Robb Flynn, Adam Duce, Dave McClain, Phil Demmel.

deska Europe již v dubnu

8. února 2012 v 13:08 | Rocky |  Ostatní
Švédští EUROPE se patrně už v dubnu přihlásí s novým albem! Nazvali ho "Bag of Bones", v doslovném překladu "Pytel kostí", volněji "Kost a kůže" a ještě volněji "Pytel peněz". Bubeník Ian Haugland má ještě jedno vysvětlení: "Nenazvali jsme tu desku tak proto, že bychom shodili anebo snad našli zálibu v archeologii nebo ve psech… Ale proto, že zní zatraceně suprově!" No, budiž… Dodejme, že desku kapele produkoval Kevin Shirley, známý pro svou dlouhodobou spolupráci s IRON MAIDEN.

Kniha o DIOvi

5. února 2012 v 10:52 | Rocky |  Ostatní
Tracy "G" Grijalva, bývalý kytarista sestavy DIO, sepisuje knihu, která má být jakousi kronikou z doby, kterou strávil s Ronnie James Diem. Kniha by měla mapovat období od roku 1993 do roku 1999. Má se jmenovat " Tracy G: The Dio Years And Beyond The Skull". Vedle faktických informací o událostech (od jeho příchodu až po odchod od kapely) je to také Tracyho osobní vykreslení Dia, jak ho vnímal. A je dobré prozradit, že jde o velmi "laskavý" popis Dia, který Tracyho evidentně bral jako přítele a člena rodiny v tom nejlepším slova smyslu.Takže už jen počkat až vyjde a pak si příběh tohoto velkého rockera přečíst .

Na kolik fetivalů se chystáte?

2. února 2012 v 13:44 | Rocky |  Ankety
Tak jsem založil po delší době zase jednu anketu. Ptám se v ní na kolik festivalů se letos chystáte. pokud na nějaký.

Anketa bude v rubrice ankety i vlevo v menu.

Rocky

Deep Purple slíbují desku

2. února 2012 v 10:39 | Rocky |  Ostatní
Britská hardrocková legenda Deep Purple se prý chystá pracovat na novém albu. Zdá se, že nazrál čas. Muzikanti plánují začít práce na nové muzice v létě 2012.
Ian Gillan, zpěvák Deep Purple, připouští, že některé fanoušky na letních koncertech zklame, že ještě nic nového není, ale koncertní nasazení kapele nedávalo příliš mnoho šancí soustředit se na novou muziku, takže se jedná zatím jen a jen o plány. Od léta se bude skládat, a nahrávání a vydání nového alba přijde na řadu až po skončení turné někdy v roce 2013.
Banery:

Hells Bells Rockin' Pub
Přivýdělek:


Mezinárodní počítadlo: od 16.11.2011
free counters