Aktuální články :

Listopad 2011

´77 - rockeři z Barcelony

20. listopadu 2011 v 10:34 | Rocky |  Ostatní

´77 (seventy seven)je španělská rocková kapela, která debutovala na konci roku 2009. Kam kapela zařadit? Řekl bych že kapela hraje dobrou hardrockovou hudbu, někde mezi Geordie, AC/DC a KISS. Debut měla kapel na konci roku 2009, kdy vydala desku s názvem "21st Century rock" už tenkrám mi kapela hodně připomínala AC/DC za éry Bona Scotta a jejich novinka "High Decibels" mi to jen potvrdila. Kapela hraje chytlavé riffy a melodie. Podle poslechu je znát že hrají i ve studiu všichni spolu a to si myslím že k rock n rollu prostě patří. Je patrné že kapela si hraní opravdu užívá, žádná zběsilost, ale parádní kytarové pasáže. Tato čtveřice muzikantů pocházející z Barcelony ví jak má vypadat rocková hudba 70 let.Co vy na to? jsou hodně podobní AC/DC že?

rozhovor - Lukáš "Doxa" Doksanský

7. listopadu 2011 v 0:28 | Rocky |  Rozhovory
Zdravím rockeři a rockerky, tentokrát jsme se zeptal na pár otázek bubeníka kapely Arakain.. Lukáše Doksanského a jak to dopadlo? tady to je :-)


První moje otázka by určitě směřovala na to, kdy jsi se poprvé dostal k hudbě.
Táta hrál v kapele, čili vlastně hned jak jsem se narodil :-) Občas nás máma brávala na zkoušky jeho kapely. Asi od 4 let jsem začal mlátit do bubnu (jednoho). Nebylo to nijak intenzivní, ale probíhalo to. Kompletní soupravu jsem měl asi v 10-ti a to jsem začal chodit do lidušky.

Proč jsi se rozhodl zrovna pro bicí?

Prostě mě ten nástroj fascinoval ze všech nejvíc.

Hrával jsi v různých kapelách, třeba i v kapele vitacit. Jak dlouho jsi tam učinkoval?

Ve Vitacitu jsem byl asi rok. Nastoupil jsem po odcházejícím Štěpánovi Smetáčkovi. To byla ta větev bez Doda. Vitacit tehdy změnil uplně styl a nějak se to nechytlo.

V současné době učinkuješ u Arakainu, měl jsi někdy chuť to zabalit?

Zatím se mi to nestalo :-) Až na opravdu vyjímečný situace je v kapele dobrá nálada....no, řekl bych spíš, že je skoro pořád velká prdel ;-)

Často jsi měl i dost zajímavé účesy, čím to?

V tý době to byla taková euforie, ale po čase se tyhle učesy ukázaly jako nepraktický pro výuku ve škole. Jelikož učím vždy s "hluchátkama", tak jsem si ty vlasy zmačkal během prvních 10-ti minut a byly k nepoužití :-)

Krom hraní v kapele ještě vyučuješ na konzervatoři že? Co na tvé účesy říkají tví studenti?
Tak teď už nic. Co říkali dřív si nepamatuju, ale s opovržením se na mě myslím nekoukali :-)

Něco Málo k arakinu. Deska "Homo sapiens ..? " je velmi úspěšná. S kapelou jste jeli turné. Co chystáte na příští rok?
Příští rok bude samozřejmě velká oslava, protože Arakain bude mít 30 let. Chystáme turné se zajímavými hosty a jako bonus mini turné po klubech s velmi speciálním programem, ale to nechci dopředu prozrazovat ;-)Tímto Bych rád poděkoval Doxovi že mi na pár otázek odpověděl.
Banery:

Hells Bells Rockin' Pub
Přivýdělek:


Mezinárodní počítadlo: od 16.11.2011
free counters