Aktuální články :

Říjen 2011

Joan jett

22. října 2011 v 19:00 | Rocky |  Ostatní
Joan Jett (vlastním jménem Joan Marie Larkin, 22. září 1958, Wynnewood, Pennsylvanie) je americká zpěvačka a kytaristka.
Je původem z Pennsylvanie. Od roku 1972 žije v Los Angeles, kde v roce 1975 s pomocí producenta Kima Fowleyho zakládá skupinu The Runawais. Ta je známá jako první pouze dívčí kapela v historii a vystupuje dokonce i v zámoří - Japonsku. V této době je na vrcholu slávy, ale v roce 1979 se kapela rozpadá a Jett v srpnu 1980 zakládá v New Yorku vlastní doprovodnou skupinu The Blackhearts. Úspěch se dostavuje až v roce 1982 coververzí I love rock"N"roll, který dosahuje vrcholu americké hitparády. V roce 1988 má Jett sólový hit I Hate Myself For Loving You. Jako producentka pracovala se skupinou Germs. Často také bývá označována jako tzv. Královna Rock 'n' Rollu.


Riot nepřijedou s Hammerfall

20. října 2011 v 18:43 | Rocky |  Ostatní
Špatné zprávy pro ty, kdo se těšili na ty, že spolu s HAMMERFALL uvidí v listopadu také heavymetalové veterány RIOT. Kapela musela kvůli zdravotním potížím zpěváka Tonyho Moorea svou účast odřeknout. Při běžné dentální prohlídce mu totiž zubař objevil silnou infekci v kořenovém kanálku, která se šířila kolem zubu i do čelisti. Moore tak musel podstoupit nejen vytrhnutí zubu, ale i odstranění kostní tkáně. "O zpívání teď nemůže být čtyři týdny ani řeč," konstatoval rozmrzele Moore. Kdo RIOT na turné s HAMMERFALL nahradí, se zatím neví.

Edguy v Praze

7. října 2011 v 19:18 | Rocky |  Ostatní

Čtvrteční večer (06.10.2011) patřil rockerům a rockerkám z Prahy a blízkého okolí a nejen těm. Do hlavního města Prahy přijela německá power metalová kapela EDGUY . jako speciálního hosta se sebou přivezla kapelu KOTTAK. Koncert se konal v kulturním centru na vltavské, kde opět nefungovala klimatizace a v celém sálu bylo snad 40 °C. a to ještě nezačalo vystoupení a sál nebyl úplně naplněn. Chtělo by to se zamyslet nad tím jestli takové to podmínky, ve kterých nešlo dýchat, jsou ty pravé po pořádání takovéhoto koncertu.


Koncert začal přesně v 20:00, jak bylo naplánováno. V tuto dobu na podium vlítla rock ´n´ rollová smršť jménem kottak. Kapel se jmenuje po hudebníkovi Jamesovi Kottakovi, který dříve působil jako bubeník u legendární kapela scorpions. Kapela kottak, ve které působí byla jako druhá kapela, ale po rozhodnutí kapely scorpions ukončit kariéru se začal naplno věnovat kapele kottak. V ní působí jako zpěvák a doprovodný kytarista. Hned u první písně se této americké sebrance povedlo celé publikum rozskákat a rozezpívat. Jak bylo vidět v půlce vystoupení, James si stále rád sedne za bicí, chvíli si zahrál na bicí a nechal zpívat kytaristku. Celé vystoupení této kapely mělo náboj a bylo plné suprové show.


Pak přišel na řadu úklid bicí soupravy a naladění nástrojů hlavní hvězdy večery a to kapely Edguy. V 21:15 se začalo ozývat intro, typické pro cirkusové šapitó. A po pár tónech na podium vyběhla celá kapela vedená Tobiasem Sammetem. Tobiasův hlas je ostrý jak břitva. Jedna píseň následovala druhou. Kapela do lidí pouštěla neskutečnou energii v podobě písní jak z nové desky (Age of the Joker) tak i staré prověřený hity jako superheroes. Jediné co bych kapele vytknul byly skoro až zbytečně dlouhé proslovy mezi jednotlivými písničkami, ale na druhou stranu muzikanti si museli nějak odpočinout od toho šíleného dusna, které po celou dobu vystoupení v sále panovalo a doléhalo i na ně.


Koncert po hudební stránce hodnotím velmi dobře, avšak z organizačního hlediska a nefunkční klimatizace je pro mě propadákem.

Speciální koncert TITANICu

1. října 2011 v 20:23 | Rocky |  Ostatní
Kapelu TITANIC jistě netřeba žádnému fanouškovi české rockové scény dlouho představovat. S přestávkami se na ní pohybuje už od roku 1984. V roce 1989 vydala album "Metal Celebration", které je považováno za první metalovou desku v tehdejším Československu, následovaly alba "Ábel", "3" a "Rockové balady". TITANIC má za sebou řadu dalších úspěchů, včetně předskakovaní světové hard rockové špičce DEEP PURPLE v Ostravě.
V roce 1998 přišla dlouhá pauza, trvající až o roku 2009, kdy se TITANIC opět vrátil na scénu v sestavě původních členů - Milan Hanák ( baskytara, zpěv ), Georgiu "Džoro" Enčev ( kytara, zpěv ), Stanislav Fric ( bicí ). TITANIC odehrál dva vyprodané koncerty s TUBLATANKOU v Praze a následovalo turné s další hvězdou našeho metalového nebe - ARAKAINEM - nazvané Dvě legendy na jednom podiu. Po úspěšném turné však přichází změna managementu, kdy kapela během dalšího roku prošla několika personálními změnami, aby nakonec situace vygradovala zásadní změnou managementu a návratu ke staré, osvědčené podobě TITANICU - Hanák-Enčev-Fric. Vzhledem k časové vytíženosti S. Frice ale bylo nutno obsadit bubenický post ještě alternací a TITANIC si nemohl vybrat lépe. Mladý, úspěšný brněnský bubeník, Martin "Marthus" Škaroupka, jehož domovskou kapelou je anglická metalová legenda CRADLE OF FILTH přijal nabídku svých přátel z TITANICU a stal se výbornou alternací k zakladajícímu členu kapely, bubeníku S. Fricovi. Kapela tak oživila staré osvědčené hity v nové podobě a po prvních vystoupeních v této sestavě na letních festivalech se chystá ke koncertům po českých a moravských městech. První koncert odehraje TITANIC jak jinak než v Brně, svém rodném městě a to v klubu Melodka. Kapela předvede publiku speciální program ve kterém se ukáží oba současní bubeníci TITANICU. To však zdaleka není všechno! Dalším lákadlem jistě bude i to, že TITANIC opět zazní ve dvou kytarách a to s hosty Markem "Ashokem" Šmerdou (ROOT) a Ondrou Martínkem (TWISTED SISTER REVIVAL, zvukař kapely ARAKAIN) Co je však pro všechny obrovským a příjemným překvapením - účast po dlouhé době přislíbil i sám zakladatel TITANICU, zpěvák a kytarista Zdeněk Černý!
Koncert zahájí ve 20:00 kapela IRONCROSS (metal-hard rock) z Brna a následovat bude další brněnská spřátelená skupina NASAL DROPS (heavy metal). Kolem 22:00 se pak těšte na speciální, prodloužený program TITANICU s hosty a překvapením. Takže určitě bude o co stát.
Banery:

Hells Bells Rockin' Pub
Přivýdělek:


Mezinárodní počítadlo: od 16.11.2011
free counters