Aktuální články :

Rozhovor - Míra chrástka

22. září 2011 v 20:00 | Rocky |  Rozhovory

Rozhovor s Mírou Chrástkou (turbo)Tak určitě bych se rád zeptal jak jsi se dostal k hudbě a k Turbu??

K hudbě jsem snad byl předurčen už od Pánaboha. A já mu za to děkuju. Matně si pamatuji, že už ve čtyřech letech jsem si prozpěvoval "Kávu si osladím" od Káji Gotta. Už v tak malém věku jsem si usmyslel, že budu jednou hrát a zpívat. Pochopitelně, ža tak malému dítku to nikdo něvěřil. A já svůj sen naplnil. No a k Turbu jsem se dostal už v roce 1986, to když mne objevil Láďa Vostárek, tehdejší manažer Turba. Slyšel mne zpívat a pak už to byl fofr.. asi jsem se mu musel líbit, nebo co Usmívající se Co bylo dál je na delší povídání. Ale ve zkratce… chtěl jsem jít vlastní cestou a tak jsem po půlročním koncertování s Turbem a Elánem nakonec odešel a dělal své projekty. Když onemocněl Ríša Kybic, klucí si na mne vzpomněli a zavolali, jestli to nechci zkusit. Dlouho jsem váhal. Nastoupit po Richardovi jako rovnocenná náhrada byl nesmysl. Já tak dobrý nejsem, ani zpěvák a ani kytarista. Přesto jsem do toho šel. Nechat umřít takovou kapelu by byla věčná škoda. Lidem jsem nabídl své srdce, bylo to to jediné, co jsem mohl dát.


Jakou hudbu posloucháš??

Každým rokem cítím nějaký posun na sobě a na svém názoru. Dnes je to u mne tak, že rozhodně muziku neškatulkuju. Pro mne je buď ta dobrá a nebo ta špatná.


Máš nějaký vzor??

Povím ti to asi tak…kdybych tady měl vyjmenovat vše, co se mi líbí, upsal bych se a vyčerpáním odpadl. Kdo se mi nelíbí, to bych se upsal přinejmenším k smrti. Ale pravdou je, že inklinuji k vysoké kvalitě a nemám rád kompromis. Pak už je mi jedno, jestli je to Phil Collins, který hraje pop a nebo Nickelback, kteří umí pěkně přitvrdit. Když mi bylo 15let, totálně mě dostali AC/DC. Láska k jejich syrové hudbě mi zůstala dodnes. Pochopitelně miluju kytarový mágy jako jsou Steve Vai, Joe Satriani a v neposlední řadě mě totálně převálcovala kytara E.V.Halena. Ten je pro mě vrcholem kytarové techniky a krásně, vkusně spojené s harmonií a melodií. Zběsilé hráče co se jen honí po hmatníku a užívají si rychlosti a hrají bez smysluplnosti, mě nebaví. To mi přijde jako taková kytarová onanie.

Měl jsi chuť to někdy zabalit??

Nesčetněkrát. Ale vždy jsem se s příchodem nového rána probral a uvědomil si, že je to můj osud a nechat muziky by bylo jako dobrovolně se stát duševní mrtvolou.

Co ty a hraní na hudební nástroje?

Ano, hraju na kytaru! Základy hry na basu, či bicí také zvládnu, ale není to má doména. Tam je to na úrovni okresních hráčů. Proto se tam ani nehrnu.

Turbo je i po letech velmi populární, na koncertech jsou vidět kluci kterejm je 15 let až starší památníci, několik generací. Co si o tom myslíš??

To je jednoduché. Kapela dobře funguje 30 let. Tedy zasahuje svou působností do několika generací. Navíc, co si budem povídat, hudba, aby oslovila, musí se podobat písničce, tedy hezká melodie, nosný refrén a text, co mluví k lidem. Pak se písničky poslouchají stále dokola a předávají nové generaci, aniž by se omrzely.

Slyšel jsem, někde v televizi že chystáte album. Pokud ano mohl by jsi k tomu říct pár informací? Trochu nám to album představit?


Album právě dotáčímě. Je to otázka několiak týdnů, kdy bude hotové. V současné době řešíme booklet a jiné technické věci kolem. Další podstatná informace je ta,že album točíme a i si vydáme ve vlastní režii, ve svém studiu a vydá to poprvé v historii Turba naše vlastní vydavatelství Turborecords.

Kdy by jsme se mohli alba dočkat?

Jak už jsem řekl. Je to otázka týdnů, možná 2-3 měsíců. Přesný datum nepovím, protože ho nevím. Usmívající se


Plánuješ společně s kapelou nějaké republikové tour k nové desce??

Speciélně k CD nepojedem žádné tour. Hrajeme celoročně poměrně dost koncertů. Budeme tedy nové CD prezentovat na každém koncertě minimálně 2 roky.

Nakonec bych se tě rád zeptal co by jsi poradil mladým začínajícím muzikantům?

Mít pevnou vůli a jít si za svým snem. Jedině tak ho lze dosáhnout.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec | Web | 13. ledna 2012 v 3:58 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

2 AlbertVaf | E-mail | Web | 8. června 2018 v 1:23 | Reagovat

The men's prostate is central to the part of a male's reproductive system. It secretes fluids that assist the transportation and activation of sperm. The prostate gland can be found just before the rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, it is almost always really really irritating and inconvenient to the patient as his urinary system is directly affected.

The common prostate health issues are prostate infection, enlarged prostate and prostate cancer.

Prostate infection, often known as prostatitis, is the most common prostate-related condition in men younger than 55 years of age. Infections in the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis will be the least common of types of prostate infection. It is caused by bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients can experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by using antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to relieve the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is often a condition associated with a particular defect within the gland as well as the persistence presence of bacteria within the urinary tract. It can be caused by trauma on the urinary tract or by infections via other regions of the body. A patient may experience testicular pain, small of the back pains and urination problems. Although it is uncommon, it could be treated by removal from the prostate defect as well as the utilization antibiotics and NSAIDs to treat the soreness.

Non-bacterial prostatitis is the reason for approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not yet to determine the sources of these conditions. Some researchers feel that chronic non-bacterial prostatitis occur as a result of unknown infectious agents while other feel that intensive exercise and high lifting might cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an effective diet is important. These are some with the actions to keep your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is critical for our health and wellbeing and will also also maintain the urinary track clean.

2. Some studies declare that a number of ejaculations a week will prevent prostate cancer.

3. Eat steak in moderation. It has been shown that consuming more than four meals of beef per week will raise the likelihood of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an effective diet with cereals, vegetable and fruits to make sure sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most important measure to look at to make certain a healthy prostate is to go for regular prostate health screening. If you are forty years old and above, you ought to choose prostate examination one or more times annually.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Banery:

Hells Bells Rockin' Pub
Přivýdělek:


Mezinárodní počítadlo: od 16.11.2011
free counters