Aktuální články :

Září 2011

Rozhovor - Míra chrástka

22. září 2011 v 20:00 | Rocky |  Rozhovory

Rozhovor s Mírou Chrástkou (turbo)Tak určitě bych se rád zeptal jak jsi se dostal k hudbě a k Turbu??

K hudbě jsem snad byl předurčen už od Pánaboha. A já mu za to děkuju. Matně si pamatuji, že už ve čtyřech letech jsem si prozpěvoval "Kávu si osladím" od Káji Gotta. Už v tak malém věku jsem si usmyslel, že budu jednou hrát a zpívat. Pochopitelně, ža tak malému dítku to nikdo něvěřil. A já svůj sen naplnil. No a k Turbu jsem se dostal už v roce 1986, to když mne objevil Láďa Vostárek, tehdejší manažer Turba. Slyšel mne zpívat a pak už to byl fofr.. asi jsem se mu musel líbit, nebo co Usmívající se Co bylo dál je na delší povídání. Ale ve zkratce… chtěl jsem jít vlastní cestou a tak jsem po půlročním koncertování s Turbem a Elánem nakonec odešel a dělal své projekty. Když onemocněl Ríša Kybic, klucí si na mne vzpomněli a zavolali, jestli to nechci zkusit. Dlouho jsem váhal. Nastoupit po Richardovi jako rovnocenná náhrada byl nesmysl. Já tak dobrý nejsem, ani zpěvák a ani kytarista. Přesto jsem do toho šel. Nechat umřít takovou kapelu by byla věčná škoda. Lidem jsem nabídl své srdce, bylo to to jediné, co jsem mohl dát.


Jakou hudbu posloucháš??

Každým rokem cítím nějaký posun na sobě a na svém názoru. Dnes je to u mne tak, že rozhodně muziku neškatulkuju. Pro mne je buď ta dobrá a nebo ta špatná.


Máš nějaký vzor??

Povím ti to asi tak…kdybych tady měl vyjmenovat vše, co se mi líbí, upsal bych se a vyčerpáním odpadl. Kdo se mi nelíbí, to bych se upsal přinejmenším k smrti. Ale pravdou je, že inklinuji k vysoké kvalitě a nemám rád kompromis. Pak už je mi jedno, jestli je to Phil Collins, který hraje pop a nebo Nickelback, kteří umí pěkně přitvrdit. Když mi bylo 15let, totálně mě dostali AC/DC. Láska k jejich syrové hudbě mi zůstala dodnes. Pochopitelně miluju kytarový mágy jako jsou Steve Vai, Joe Satriani a v neposlední řadě mě totálně převálcovala kytara E.V.Halena. Ten je pro mě vrcholem kytarové techniky a krásně, vkusně spojené s harmonií a melodií. Zběsilé hráče co se jen honí po hmatníku a užívají si rychlosti a hrají bez smysluplnosti, mě nebaví. To mi přijde jako taková kytarová onanie.

Měl jsi chuť to někdy zabalit??

Nesčetněkrát. Ale vždy jsem se s příchodem nového rána probral a uvědomil si, že je to můj osud a nechat muziky by bylo jako dobrovolně se stát duševní mrtvolou.

Co ty a hraní na hudební nástroje?

Ano, hraju na kytaru! Základy hry na basu, či bicí také zvládnu, ale není to má doména. Tam je to na úrovni okresních hráčů. Proto se tam ani nehrnu.

Turbo je i po letech velmi populární, na koncertech jsou vidět kluci kterejm je 15 let až starší památníci, několik generací. Co si o tom myslíš??

To je jednoduché. Kapela dobře funguje 30 let. Tedy zasahuje svou působností do několika generací. Navíc, co si budem povídat, hudba, aby oslovila, musí se podobat písničce, tedy hezká melodie, nosný refrén a text, co mluví k lidem. Pak se písničky poslouchají stále dokola a předávají nové generaci, aniž by se omrzely.

Slyšel jsem, někde v televizi že chystáte album. Pokud ano mohl by jsi k tomu říct pár informací? Trochu nám to album představit?


Album právě dotáčímě. Je to otázka několiak týdnů, kdy bude hotové. V současné době řešíme booklet a jiné technické věci kolem. Další podstatná informace je ta,že album točíme a i si vydáme ve vlastní režii, ve svém studiu a vydá to poprvé v historii Turba naše vlastní vydavatelství Turborecords.

Kdy by jsme se mohli alba dočkat?

Jak už jsem řekl. Je to otázka týdnů, možná 2-3 měsíců. Přesný datum nepovím, protože ho nevím. Usmívající se


Plánuješ společně s kapelou nějaké republikové tour k nové desce??

Speciélně k CD nepojedem žádné tour. Hrajeme celoročně poměrně dost koncertů. Budeme tedy nové CD prezentovat na každém koncertě minimálně 2 roky.

Nakonec bych se tě rád zeptal co by jsi poradil mladým začínajícím muzikantům?

Mít pevnou vůli a jít si za svým snem. Jedině tak ho lze dosáhnout.Rozhovor

19. září 2011 v 14:55 | Rocky |  Ostatní
Rockeři a rockerky,

povedlo se mi udělat rozhovor s Mírou Chrástkou, zpěvákem kapely Turbo. Padli otázky, o tom jak se dostal ke kapele, a byla i řeč o připravované desce kapely. proto si tento rozhovor nenechte ujít. Oběví se zde, ve čtvrtek v 20:00.

Alice Cooper - Welcome 2 My Nightmare

17. září 2011 v 9:33 | Rocky |  Alice Cooper

Alice Cooper vydává novou desku s názvem Welcome 2 my nightmare. Ano je to tak, Alice se přichází s pokračováním své noční můry. Je to jeho již 26. Studiové album. Vyšlo 13. Září a zpěvák na něm opět exceluje. Myšlenka natočit pokračování noční můra přišla těsně po výročí třiceti let od vydání první noční můry. Album bylo dopsáno a doděláno v únoru 2011, ale kvůli Aliceho turné, které měl naplánované, se jeho odložení posunulo až na září. Ale Nová noční můra, jak sám Alice řekl, je ještě děsivější a různorodější než ta původní. Ve mně zanechává dobrý pocit, i když prvky disca a dalších stylů bych tam mít nemusel, ale co se dá dělat, jak to Alice pojal, tak to je. Deska je zajímavá, posluchače určitě zaujme.Track list:

1. "I Am Made Of You"

2. "Caffeine"

3. "The Nightmare Returns"

4. "A Runaway Train"

5. "Last Man on Earth"

6. "The Congregation"

7. "I'll Bite Your Face Off"

8. "Disco Bloodbath Boogie Fever"

9. "Ghouls Gone Wild"

10. "Something To Remember Me By"

11. "When Hell Comes Home"

12. "What Baby Wants"

13. "I Gotta Get Outta Here"

14. "The Underture"


Edguy s novou deskou

3. září 2011 v 19:07 | Rocky |  Ostatní
Německá kapela edguy, která je známa pro svůj melodický metal vydala novou desku Age of the joker. Není tak dlouho co se na kapelu hrnuly vlna kritiky, bylo to s předchozím albem Tinnitus Sanctus. Nová deska je hodně povedená a no poslechněte a usiďte sami. k dostání na stáncích již je ..
Banery:

Hells Bells Rockin' Pub
Přivýdělek:


Mezinárodní počítadlo: od 16.11.2011
free counters