Aktuální články :

Únor 2011

Deep purple připraví desku

27. února 2011 v 13:16 | Rocky |  Ostatní
Fanoušci DEEP PURPLE čekají na nové album svých oblíbenců už šestým rokem, od vydání "Rapture of the Deep" (2005). Jejich tužby by mohly být v dohledné budoucnosti vyplněny. Ian Gillan na tiskové konferenci v Mexiku naznačil, že by kapela mohla začít pracovat na nových skladbách: "Už je asi na čase, ne? Brzy se sejdeme a začneme dělat na nových věcech. A pokud nás to bude bavit, pravděpodobně přijde na řadu album. Uvidíme, jak vše půjde, žádný plán nemáme. Z různých míst jsme však popostrkováni k tomu, abychom už s DEEP PURPLE zase něco nahráli."

Alice cooper - welcome 2 my nightmare

23. února 2011 v 20:00 | Rocky |  Alice Cooper
Alice Cooper, který se už brzy spolu se svou kapelou stane novým členem Rock'n'rollové síně slávy, ohlásil příchod nové desky. Ta ponese název Welcome 2 My Nightmare a naváže tak na šestadvacet let starou nahrávku Welcome To My Nightmare. Přesné datum vydání zatím není známé, ve své rádiové show Nights With Alice Cooper však rocker prohlásil, že už je novinka hotová.
Welcome To My Nightmare (1975) je vůbec první sólovou desku Alice Coopera. Jde o koncepční album s mimořádným přebalem z dílny Drewa Struzana, který časopis Rolling Stone zařadil mezi 100 nejlepších coverů všech dob.
Obě dvě díla spojuje postava producenta - jak před šestadvaceti lety tak tentokrát je jím Bob Erzin. Ostřílený Kanaďan, který mimochodem Coopera předběhl co se Síně slávy týče - on byl uveden už v roce 2004. V minulosti se podílel na vzniku desek kapel Kiss, Pink Floyd, Lou Reeda, Roberta Planta, Petera Gabriela nebo Roda Stewarta.
Alice Cooper řekl, že za myšlenkou nové desky stojí právě Bob Erzin. "Bavili jsme se o albu Welcome To My Nightmare a jejím příběhu, když Boba napadlo - proč by nemohl mít Alice další noční můru? Znenadání jsme měli napsané tři nové písničky."

Podle prvních informací bude nová deska krvavější. V loňském rozhovoru pro Radio Metal Cooper prozradil, že se na vzniku desky podílejí jak lidé, kteří pracovali už na předešlé nahrávce, tak i noví jedinci. V interview pro server magazínu Billboard Cooper naznačil, že se na desce mihnou i členové jeho kapely - Dennis Dunaway, Neal Smith a Michael Bruce.

škwor dodělává nové cd

21. února 2011 v 18:48 | Rocky |  Ostatní
Kapela škwor jak jsem už psal připravuje desku, deska se bude jmenovat drsnej kraj a tady je první singl z této desky. jmenuje se kámen .... no usuďte sami jaká nová písnička je. A abych dodal všechny informace cd vyjde 18. března a už na nejblížších koncertech kapela představí některé písničky z nového cd.


Nightwish točí film

18. února 2011 v 21:37 | Rocky |  Ostatní
Uprostřed nahrávání nového alba začínají členové finské kapely Nightwish připravovat celovečerní fantasy muzikál. Bude se jmenovat Imaginarium, tedy stejně jako chystaná studiová novinka, jejíž tracklist mu bude předobrazem. Hlavním hrdinou filmového muzikálu bude skladatel s až nadpozemskou fantazií, jež je sice starým mužem, ale cítí se jako chlapec. Ve spánku totiž cestuje do vzpomínek na minulost, které znovu prožívá. Velkou roli v celém filmu hraje i samotná hudba Nightwish. Snímek se začne točit na jaře a do kin bude připraven v roce 2012. Kapela prozradí více na začátku března, kdy uspořádá tiskovou konferenci.

Dream Theater na BN

16. února 2011 v 18:37 | Rocky |  Ostatní
Headlinerem pátečního dne festivalu Benátská noc jsou králové progresivního metalu z USA DREAM THEATER !!!

Založili jej studenti Berklee College, Mike Portnoy - bicí, John Myung - baskytara a John Petrucci - kytara. Původně vystupovali pod jménem Majesty. Takto vydali jednu demonahrávku a přibrali zpěváka Charlieho Dominiciho. Zjistili, že jméno, které si zvolili má už jistá jazzová formace, a tak si zvolili jméno Dream Theater. Přibírají klávesáka Kevina Moora a v roce 1989 vydávají první album: When Dream and Day Unite. Po tomto albu opouští kapelu zpěvák Dominici kvůli osobním a uměleckým rozporům. Po 3 letech náhrávají nové album Images and Words, už se zpěvákem Jamesem LaBriem. S klávesákem Moorsem nahrají ještě jedno album a pak ho střidá (kvůli profesionálním neshodám) Derek Sherinian. Nahrají jedno album a poté ho vymění Jordan Rudess. V tomto složení zůstávají až do roku 2010, kdy ohlašuje odchod z kapely bubeník Mike Portnoy.

Přestože nejsou příliš známí ve středním proudu, po 22 letech od jejich založení se stali jednou z nejvíce komerčně úspěšných skupin hrajících progresivní styl od vrcholu progresivního rocku v sedmdesátých letech. Za nejprodávanější album Dream Theater je považováno album Images and Words (1992), které bylo oceněno cenou Gold Record a které je stále považováno za klíčové album v tvorbě progresivního metalu, i když dosáhlo pouze na 61. příčku v americké hitparádě nejprodávanějších alb, Billboard 200. Druhým nejprodávanějším albem se stalo Awake, které dosáhlo na 32. příčku v Billboard 200. Dream Theater prodali ve Spojených státech přes 2 milióny alb a více než 6 miliónů po celém světě.

Skupina je velmi známá díky vysoké technické zdatnosti všech hráčů, kteří vyhráli mnoho ocenění hudebních časopisů. Hráči Dream Theater jsou vysoce uznáváni mezi nejlepšími rockovými a metalovými hráči, takže často spolupracují i s jinými hráči a skupinami. Nejznámějším příkladem je kytarista John Petrucci, který byl pětkrát jmenován třetím kytaristou na G3 tour společně se Stevem Vaiem a Joe Satrianim, což je vícekrát než kterýkoliv jiný pozvaný kytarista. Petrucci tímto jde v šlépějích Erica Johnsona, Roberta Frippa, Yngwieho Malmsteena a dalších významných kytaristů.

Dream Theater jsou také známí svými charakteristickými texty, kvalitními koncerty, nezaměnitelným logem, kvalitními audionahrávkami a originálními coververzemi písní.


zdroj: web benátské noci

let it die - video

13. února 2011 v 18:50 | Rocky |  Ostatní
Ozzy opět vyndal ze svojeho všemocného rockové rukávu klip a opět to stojí za to. tady je:


Let there be rock bude brzy na DVD

12. února 2011 v 9:30 | Rocky |  AC/DC
Fanoušci australských elektrikářů JÁSEJTE! Koncertní snímek, který vznikl původně v roce 1979, se po dlouhém čekání dočká vydání na DVD. Původně se měl na pultech objevit už v lednu, nyní se mluví o červnu. Další detaily k balíčku poskytl Eddie Trunk, který je jedním z uvaděčů televizního programu stanice VH1 "That Metal Show". "Společnost, která vydává toto DVD, upravuje a čistí audio stopu a video záznam. Snaží se docílit nejvyššího možného rozlišení." Ještě dodal, že měl tu možnost nahlédnout do příprav a zatím to "zní a vypadá skvěle". Podle All Music Guide vyšel živák a dokument "Let There Be Rock" rok po natočení pouze ve Francii. Americké vydání se zpozdilo - čekalo se, dokud se kapela neuvede s novým zpěvákem Brianem Johnsonem. Začátkem roku1980 totiž potkala kapelu tragická událost, když zemřel původní frontman Bon Scott.

Gary Moore zemřel

6. února 2011 v 21:06 | Rocky |  Ostatní
A je tu další zpráva která dnes otřásla rockovým světem. Jeden z nejlepších rockových a bluesových kytaristů na světě, Gary Moore, v noci ze soboty na neděli zemřel. Byl to velmi silný a zdravý chlapík. Nikdo tomu nemůže uvěřit, je to jako rána z čistého nebe. Gary Moore koncertoval vloni poprvé v České republice na festivalu Benátská noc a nyní už si zde nezahraje. Když zdse byl, tak byl plný energie, a koncert si užíval. Snad je mu v rockovém nebi dobře.

Kiss se připravují do studia

3. února 2011 v 23:14 | Rocky |  Kiss
Podle Tommyho Thayera se kapela KISS asi za dva měsíce vypraví do studia nahrávat své nové album. "Začínáme pracovat na nějakých nových skladbách, stejným způsobem jako naposledy v případě ´Sonic Boom´. Takže jen my sami, bez nějakého plánu a až budou napsané, odzkoušíme je a nahrajeme. Takhle nám to vyhovuje," prozradil kytarista na letošním veletrhu NAMM. A stejně jako "Sonic Boom" i novinku bude produkovat Paul Stanley. "Paul ví líp než kdokoliv jiný jak má deska KISS znít," konstatoval Thayer. A jak odhadl, album by mohlo vyjít ještě letos.Takže je určitě na co se těšit .

U.D.O. a kiss forever band na Benátské noci

3. února 2011 v 20:52 | Rocky |  Ostatní
Tak a jelikoš sme se přehoupli do února a další měsíc je za námi tak se nelení  a letní festivaly lákají a vábí různé kapely. Benátská noc na Malé skále v českém ráji přiveze Kiss forever band, jedná se o kiss rivavel. Je asi nejlepší na světě a pochází z maďarska. v rozhovoru pro nejmenovaný internetový server prohlásily že Malá Skála je jejich nejoblíbenější místo v České republice. a po 4 letech se sem opět vrací.

Další kdo se objeví na Benátské noci je kapela U.D.O. jejíž hlavní ikonou je zpěvák Udo Dirkschneider, kterého všichni znají jako bývylého zpěváka německé speedmetalové formace Accept. Kapela U.D.O. postavila svou muziku právě na kořenech Accept. a Dodnes je to jedna z velmi uznávaných kapel.

A tady je Ochutnávka:


Překladače

2. února 2011 v 10:45 | Rocky |  Ostatní
Tak a konečně zde fungují překladače ( jen jednoduché) do cizích jazyků. překládají celý blog a to do angličtiny, němčiny, finštiny a švédštiny. časem možná přidám další.
Banery:

Hells Bells Rockin' Pub
Přivýdělek:


Mezinárodní počítadlo: od 16.11.2011
free counters