Aktuální články :

Červen 2008

Zásady pěstování kaktusů

16. června 2008 v 21:34 | Rocky.110
Nezbytné podmínky zdravého růstu kaktusu jsou světlo, teplo, voda. Nejlepé když jsou všechny tři současně.Ovšem během parných dnů zaléváme až dlouho večer, kdy je teplota nižší. Kdyby jsme zalili kaktus při největším vedru, tak si vodu neveme a ještě by se mu uvařily kořeny. Stejně důležité je chladné (8 - 11 °C), suché a tmavé přezimování. Kaktusy lze pěstovat i na okně či balkonu v paneláku. Dostatek čerstvého vzduchu kaktusům velmi prospívá. Na jaře je dobré po zimování (zejména při temném zimování) kaktusy zpočátku přistínit, jinak by se mohli popálit od slunce. První zálivka je asi týden po vindání ze zimování a to vlažnou vodou. v Době vegetace zaléváme jednou za 14 dní. Pro většinu kaktusů je vhodná prodávaná zemina s přídavkem písku a malým množstvím antuky. Voda na zálivku je nejvhodnější dešťová, ale postačí odstátá vodovodní. Také je možné během roku párkrát kaktusy přihnojovat speciálními hnojivy.
Kdyby jste měli nějaký dotaz nebo zájem o další články na téma kaktusy tak mi to prosím napšte do komentáře.
Předem děkuji.

NWOBHM

13. června 2008 v 21:34 | Rocky.110 |  Judas Priest
NWOBHM ja zkratka z anglického
New Wawe Of British Heavy Metal, česky Nová vlna britského heavy metalu, není oficiální název, ale výmysl novinářů z doby kolem roku 1985, který se od té doby používá ke specifikaci doby a stylu heavy metalu kolem roku 1980. Typickými zástupci NWOBHM jsou Judas Priest, Iron Maden, Saxon a ve svých začátcích sem patřili i Def Leppard.

vzestup

13. června 2008 v 21:23 | Rocky.110 |  Judas Priest
Druhé album Sad Wings of destiny vychází roku 1976 opět u Gull Records a katapultuje skupinu mezi špičku tehdejší tvrdé hudební scény. Album se může chlubit klenoty jako Victim Of Changes, The Riper které Judas Priest hrají dodnes. Na desce se plně projevuje duo Tipton/Downing a také nenapodobitelný hlasový rejstřík Roba Halforda. Tato deska dává "tvrdé hudbě" zcela nový rozměr (škatulka hard rock přestává být vystihující) a startuje tak cosi, co dnes nazýváme NWOBHM.

Změny sestavy a prní album

7. června 2008 v 22:16 | Rocky.110 |  Judas Priest
Roku 1973 střídá na postu zpěváka Atkinse do té doby osvětlovač Rob Halford(bratr manželky Iana Hilla). Následujícího roku Judas Priest získává posilu v podobě Glenny tiptona , který přijal nabídku od svého přítele Downinga. Skupina následně se dvěma kytaristy vydává u společnosti Gull Records svou první dlouhohrající desku "Rocka Rolla" s materiálem který převážně vznikl ještě za dob Atkinse. Album již naznačuje směr kterým se bude ubírat další vývoj skupiny a obsahuje již náznaky geniálních sól obou kytaristů.

Vznik

4. června 2008 v 20:31 | Rocky.110 |  Judas Priest
Roku 1969 zakládají v britském Birminghamu kytarista K.K.Downing a basista Ian Hil rockovou skupinu. Na post zpěváka je angažován Alan Atkins a za bicí usedá John Pattridge. Skupina si dává jméno Judas Priest (Jidášský kněz - název pochází z Dylanovy skladby The Ballad of Frankie Lee and Judas Priest), vydává demo a začíná koncertovat v místních klubech. Hrají rock ovlivněný temnou hudbou Black Sabbath.
Banery:

Hells Bells Rockin' Pub
Přivýdělek:


Mezinárodní počítadlo: od 16.11.2011
free counters