Aktuální články :

Únor 2008

Členové skupiny Lordi

24. února 2008 v 22:20 | Rocky.110 |  Lordi
mrlordi
Jméno: Mr. Lordi

Pravé jméno: Tomi Putaansuu

Pozice: Zpěv

Utužovací válec, bezbožný Pán otřesů. Nejhrůzostrašnější vládce všech. Syn bastarda. Biomechanický muž. Opatřený zuby obří monstrum, žhavé červené oči, oblečený ve vzájemném vztahu dvou organismů. Vyřazená loď do pekla...


kita
Jméno: Kita

Pravé jméno: Sampsa Astala

Pozice: Bicí

Mimozemský muž - bestie, hrůzostrašné čelisti. Voják kosatka..


amen
Jméno: Amen

Pravé jméno: Jussi Sydänmaa

Pozice: Kytara

Starověký vrah, pravítko na Anubisovu dynastii, mumyfikovaný. Skrýval žijícího mrtvého. Nezadržitelný mstitel.

awa
Jméno: Awa

Pravé jméno: Leena Peisa

Pozice: Klávesy

Posedlá kouzelnice, dračice, had opatřený okem ženského spektra, nepokojná duše, duch čarodějnice, královna šílenství. Je si vědoma původu.

ox
Jméno: Ox

Pravé jméno: Samer el Nahhal

Pozice: Basy

Pekelný býk. Nejstarší bratr Kalmageddonova pořadí. Obří parní stroj na kopytech.

Lordi

24. února 2008 v 22:11 | Rocky.110 |  Lordi
Obskurní kostýmy jsou nedělitelnou součástí vzhledu skupiny Lordi. Členové skupiny se odmítají fotografovat a dokonce i podávat rozhovory bez nich, přestože jim to způsobuje nepohodlí. Před Eurovision Song Contest roku 2006 v Řecku se nechávali fotografovat a dávali rozhovory v kompletních kostýmech u bazénu na přímém slunečním světle. Publikování fotografií členů v novinách považuje skupina za urážky a pokusy zničit jejich image. Lordi reprezentovali roku 2006 Finsko ve finále evropské hudební soutěže Eurovision Song Contest, kde zahráli anglicky zpívanou skladbu Hard Rock Hallelujah. S velkým náskokem 44 bodů na druhého porazili ruského zpěváka Dimu Bilana. Hlasy dostali ze všech zúčastněných zemí kromě Albánie, Arménie a Monaka. Získali nejvíce bodů v prozatímní jedenapadesátileté historii soutěže zejména proto, že dostali mnoho deseti a dvanáctibodových hlasů. Výběr skupiny Lordi k tomu, aby reprezentovala svou zemi, vyvolal původně ve Finsku rozpaky. Někteří kritikové žádali i osobní intervenci finské prezidentky. Nicméně po vítězství této skupiny prezidentka Tarja Halonenová poslala skupině telegram s gratulacemi. V samotném Řecku, kde se soutěž odehrávala, se také objevily snahy znemožnit skupině vystoupení s tím, že jsou satanisté. Skupina to rezolutně odmítla prohlášením, že těžko mohou být s písničkami Devil is a loser, hardrock hallelujah příznivci satana. Je to styl.... a nijak jinak tomu nebude... každá kapela má svůj styl (např. kiss)...

Novinky od kábátů

19. února 2008 v 22:52 | Rocky.110 |  Kabát
Deska roku 2007

Akademie populární hudby (APH) a IFPI udělovala v sobotu 09.02.2008 ceny za prodej nosičů, stahování hudby z netu a hratelnost v rádiích za rok 2007. Kabát vydal své poslední album již v roce 2006, a získal tak loni vítězství v kategorii nejprodávanější kapela roku a absolutní vítěz. V letošním roce byla vyhlášena "nová" kategorie "nejprodávanější interpret za posledních 15let".Údajně se jedná o období od vzniku samostatné ČR, a popravdě řečeno úplně přesně dodnes nikdo neví, jaké nosiče (jestli jen CD, jen řadová CD, DVD …) se započítaly do tohoto "klání" ( info ze zákulisí tvrdí, že např. D.Landovi nebyl započítán Krysař, a kdo ví jak by to bylo s vítězem této kategorie, kdyby tomu tak nebylo …), ale je v tuto chvíli již zbytečné nad tím polemizovat, a faktem je, že s celkovým počtem 825.600 ks prodaných nosičů tuto cenu obdržel Kabát!

Křest nového CD skupiny komunální odpad

Křest nového alba Komunálního odpadu proběhne 31.5.2008 v Jaroměři (Josefově), na festivalu
Pevnost 2008
. A kmotr není nikdo menší, než leader naší rockové scény - kapela Kabát.

Historie komunálního odpadu

12. února 2008 v 21:13 | Rocky.110 |  Komunál
Komunální odpad je rocková kapela z Chlumce nad Cidlinou, která hraje víc jak 12 let. Do jejich repertoáru patří především vlastní písničky ale i několik málo převzatých věcí.Vznik kapely se datuje kolem roku 1989, kdy Luboš Suchánek, Láďa Heger a zpěvák Tomáš Pšenička založili skupinu a v této sestavě vydali první demo - Ekzém z komunálního odpadu. Dáme slovo zakládajícímu členovi a dnešnímu leaderovi KO - Lubošovi Suchánkovi: "V době, kdy jsme zakládali Komunál, jak nám dnes již fanouškové říkají jsme neuměli pomalu na nic hrát. Chtěli jsme být jiní než skupiny okolo nás, něčím se odlišit, udělat něco, aby divák - posluchač odcházel z našeho vystoupení zcela šokován. Byl jsem veliký příznivec americké zmalované maškary Alice Coopera, a tak padlo rozhodnutí, že pojmeme celé vystoupení jako hororové show". Což se chlapcům z KO jistě povedlo. Skupina začíná používat rekvizity jakoby vypůjčené z kabinetu samotného dr.Frankeinsteina, a tak se na pódiu objevily kostry, rakev, muzikanti sami se často oblékají do bizardních kostýmů, jevištěm se plazí mlha, která dokáže navodit tu správnou atmosféru. Tak, jak už to většinou bývá z kapely postupně odcházejí někteří členové, které nahrazují jiní muzikanti. Zdá se, že nad Komunálem se vznáší soumrak, jelikož z celé skupiny zůstali Luboš a Láďa. Novou krev a elán do skupiny přinesl vynikající bubeník Pavel Hampl, dále Jura Goga a Pavel Petrovický. Je to i doba, kdy se Luboš vzdává svého postu u bicích a chopí se mikrofonu, to ještě netuší, že za několik měsíců bude jeho hlas neodmyslitelně patřit k tváři Komunálu a díky jeho živelnosti, dravosti popožene "káru" s nápisem Komunální odpad o notný kus cesty za úspěchem kupředu.

Vojna není kojná se tradovalo za mých mladých let a tento veliký nesmysl má i velký vliv na vývoj kapely. Do zeleného sukna nastupují Láďa a Luboš. Kapela se opět zmítá v personálních změnách a opouští ji Jura a Pavel Petrovický. Přesto i tato doba má své, jelikož do skupiny přichází člověk, který obléká dres Komunálního odpadu do dnešního dne. Nebyl to nikdo jiný, než sám von Albert, který si s sebou přivádí dalšího, dnes již pilotního, člena Ernyho. Pánové z Komunálního odpadu zjistili, že hraní pro ně má nádech vyjimečnosti a začali se věnovat muzice více. Také koncerty dostávají již jinou podobu. Vystoupení je založeno na preciznosti a hráčské dovednosti muzikantů, skladby dostávají náročnější podobu. Vznikají dnes již legendární skladby a celá show začíná nabírat na patřičné divokosti. Láďu vystřídal Filip Litera a kapela stačila nahrát alba Live a Propast. Na albech je znát, že byla nahrávána téměř na koleně, přesto právě CD Live patří dnes k raritám. V roce 1999 Filipa v kapele vystřídal Radek Plachetka, který se stal motorem kapely. Vznikají alba The Best of Krchov, kde skupina Komunální odpad ukazuje směr, kterým se chystá vyrazit - CD obsahuje hity jako Hokejbal, Andělé, Šerifův zákon. Skladby, kde vévodí Lubošův hlas a patřičné stadiónové chorály. Album Mezi supy málem králem (2001) již bylo podstatně vyzrálejší jako po stránce textové, tak po stránce muzikantské. Skladby, které obsahuje, do dnešního dne tvoří nosnou část koncertního programu. Mimo megahitu Děvka a Mezi supy obsahuje převzatou píseň Zvoník (tuto baladu si skupina částečně oblékla do hard rockového hávu) a podle mne zcela opomíjenou skladbu Inkvizitor. V dubnu 2001 měl vážné zdravotní problémy bubeník Pavel Hampl a vypadalo to, že kapela ukončí svoji činnost. Pavla vystřídal u bubnů David Hlaváček, který se výborně osvědčil na prvním koncertě po dlouhé době na letním parketu ve Strašově a tak se rozjetá lokomotiva nesoucí jméno Komunální odpad mohla řítit po našich rockových kolejích vesele dál... (Pavel nyní dělá kapele zvukaře). V průběhu letních zábav byl v Újezdě uveden jejich první videoklip. 11.5. 2002 bylo v sokolovně v Chlumci nad Cidlinou pokřtěno další CD Komunálu Mr. Klon. Album Mr. Klon opět posouvá skupinu dále. Na počátku koncertů je jeviště zahaleno obří plachtou s nápisem Mr. Klon, která při prvních tónech padá a skupina Komunální odpad vesele řádí ve svém horor show. Do kapely přibyl nový člen - Luboš Groh, který doprovází kapelu na klávesy a druhý sborista Jarda "Bárt" Novák. Deska obsahuje opět několik megahitů - Talisman, kapitán Flint, Peklo nebo Plameny. Skupina zde také plně využívá zvuk klávesových nástrojů.
Koncem roku 2002 nastává další důležitá změna v kapele. Skupina dostává managera Aleše Janoucha, který má jasno, kterým směrem se "lokomotiva" Komunální odpad má řítit na našich rockových kolejí dál a čas ukázal, že jeho vize byly správné. Management Komunálního odpadu ještě posílil další důležitý muž - dr. Vašek Vávra na postu producenta. Tyto technické "detaily" mají za následek nastolení řádu ve skupině, která opět vystoupila o pár příček výše a z party kluků se stává opravdu kolos - gigant, kde každý má své místo a platí tu více než jinde - jeden za všechny - všichni za jednoho. Následkem těchto změn Komunální odpad nabízí na svých vystoupení např. profesionální videoprodukci (kamery snímají děj na jevišti, jedna je umístěna na kytaře...), posílila pyrotechnickou a světelnou show a hrdě stojí na jakémkoli podiu s jakýmkoli jménem za zády. Díky dobré práci managera a producenta skupina navázala kontakty s rádii a Tv, kde se stala pravidelnými hosty.
Kapela, ač plní veliké sály a všude je vítá několik set diváků, neusíná na pomyslných vavřínech a 24.5. 2003 pokřtila další CD s názvem Bůh má jednu tvář. Kdo tehdy byl na této akci pochopil, že skupina Komunální odpad míří tam, kde bezesporu její místo je - mezi rockovou elitu. Viděl jsem mnoho koncertů, ale vystoupení v Chlumci bylo něčím vyjimečným. Můžu zde zcela otevřeně konstatovat, že Komunální odpad tento den "nařezal prdel" veškeré konkurenci od A po Zet! Na prostoru hřiště stojí obří návěs s pódiem Komunálního odpadu. Pozici předkapel obstaraly spolky Scelet a Artery. Nabitý amfiteátr, kde se mačká bezmála 2500 lidí, však čeká na hvězdy večera. Gigantické podium, bezpečnostní zátarasy...dávají tušit nevídané. Nervozita stoupá, tlak v kotli se stupňuje, první výkřiky... světla zhasínají a nastává řev. Z temného podia, které je zahaleno černým závěsem se linou první tóny kláves - intro k "Bůh má jednu tvář", doprovázené vokály skupiny.... " Bůh má jednu tvař, tak proč nás nevidí, nechává nás zemřít, mladý a nevinnýýý..." Exploze. Tmu proříznou laserová světla, opona padá, nedočkavý Luboš v kápi kněze s velikým křížem, který se již stal nedílnou součástí Komunálu ji přeskakuje, k obloze letí první gejzíry studených ohňů, rachejtle... podium bičují světelné deště... stojím vedle jeviště a vidím veliký pulzující dav lidí, který se probral z prvního šoku, víc jak tisíc rukou nad hlavou... zážitek.... hit za hitem chrlí Komunál do lidí... " jako jed hadí, co ti stéká po prsou" zpívá více jak 2000 lidí společně s Lubošem . Byl to veliký večer a já byl rád, že jsem u toho mohl být...
Skupina pravidelně koncertuje na letních parketech i v různých sálech a sokolovnách, které mají větší kapacitu, jelikož fenomén Komunální odpad se už dávno do klubu nevejde. Dostává pozvání do televize Markíza a Prima TV - kde má více jak 30min prostor. Několikrát vyhrávají na radiu Šumava hitparádu. V červenci se ocitají na jevišti po boku německých Destruction. V listopadu 2003 si v Chrudimi zahrála s kapelou Arakain a v březnu 2004 si Komunální odpad pozval skupinu VIVA a o několik dnů později předskakoval v pardubické Duhové aréně slavnému Udo Dirksneiderovi a jeho kapele U.D.O. při jejich světovém turné Thunderball.
V roce 2003 se změnilo složení kapely. Skupinu postupně opustil klávesák Luboš Groh a sborista Radek Řezníček. Další změna nastala v červnu 2004, kdy odešel Pavel "Erny" Hanuš. Na uvolněný post kytaristy je jako host angažován Míla Sládek - někdejší kapelník skupiny Motouz. V novém složení skupina nahrála desku Jedenáct hodin do útoku, která byla pokřtěna 26.11.2004 v Králikách.
Po osmi měsících, v únoru 2005, dochází k opětovnému střídání na postu kytaristy - Míla odchází a vrací se Erny.
V létě je skupina pozvána na prestižní festival Czech Rock block do Plasů a Jihlavy . Počátkem léta odchází po vzájemné dohodě Albert Hornych a nastupuje staronový drtič čtyř strun - Filip Litera.
Počátekm roku 2006 se kapela uzavírá do studia a nahrává nové CD, které má křest 27.5.2006 v Bítovanech u Chrudimi. CD má název Cesty do nebe. Skupina je pozvána na dlaší výtečný festival do Třince na Noc plnou hvězd.

Nynější sestava "komunálů":

Luboš Suchánek - zpěv
Radek Plachetka - kytara
Pavel Erny Hanuš - kytara
Jarda Bárt Novák - klávesy, zpěv
filip - basová kytara
David Hlaváček- bicí

Novinky od kabátů

9. února 2008 v 20:04 | Rocky.110 |  Kabát
Aktuální zpráva od Kabátů říká, že příprava na novou desku má první odezvu v nové písničce.

Novinky ze staje KABÁT

6. února 2008 v 16:56 | Rocky.110 |  Kabát
Kabát se svým klipem v hitparádě TV Nova - ESO uspěl! Doufam ze si dalsi sobotu privstanete a utratite par korun za jdnu sms pro tuhle bezvadnou kapelu. Bylo by skoda, kdyby jejich(podle me hodne povedeny) klip po jednom tydnu skoncil, protoze pak uz by sme ho mohli videt poze na ocku nebo na internetu. Nikde jinde se totiz uz klipy nevysilaji.

Něco o připravovaném CD komunálního odpadu

4. února 2008 v 21:19 | Rocky.110 |  Komunál
Jak bylo na přípravě nového CD Komunal Live
Puvodni zpravicka od komunalu...
Ahoj kamarádi, právě máme za sebou týden našeho útěku před světem, starostmi všedního života, osamění od rodin a samozřejmě i zkoušky, co vydrží naše přátelství. Ano, strávili jsme týden na chalupě v lese poblíž Nové Paky, abychom společnými silami dotvořili naše nové CD.
Jenom kapela... šest chlapů, kteří milují úklid, vaření, praní a vše co je s tím spojené. Prostě těžká pohoda... Z domu jsme si přivezli pět věcí ....PŘÍBĚH KOMIKA (je to o bývalém baviči, který dlouho po ukončení této činnosti, najde v popelnici mezi odpadky svůj starý plakát..., o pocitu, který ním prochází), ...písničku BÍLEJ KVĚT (o tátovi, který si skrz syna chce uskutečnit vlastní sny, na který on sám nikdy neměl),... STOPY UPOCENÝCH TĚL (o holce, která si přivydělávala na drogy sexem), ... MAJÁK (o touze utéct pryč za každou cenu, čekání na svou loď) a DEZERTÉRA ... ( ten chtěl taky utýct - NEUTEKL). Takže náš úkol zněl jasně... ZASTAVIT CHLAPA S KOŽENOU BRAŠNOU aneb vymyslet 7 až 8 nových věcí za 7 dní.
Nebudu Vás natahovat začnu mnohem důležitějšími věcmi než je deska, a to... Erny vyhrál hokejový turnaj na počítači, já jsem potupně prohrál s antisportovcem Bártem, který se mi dlouho vysmíval a ještě doma mi telefonuje, ať přijdu na jeho vyučovací hodiny. Filip odehrál svůj solidní standard a skončil druhý a zbytek nebudu upřesňovat, protože některým borcům, přestože hráli vynikající partie, to skutečně nevyšlo. Vyhnuli jsme se všem alkoholovým excesům (kromě znova zmiňovaného Bárta, který byl, jak my říkáme, TÉMĚR utržený ze řetězu).
Zpět k desce...pilo se víno s colou a vodka s džusem...
A teď zase trochu vážně. Podařilo se nám to vytvořit a to hlavně díky tomu, že kapela je v této sestavě hráčsky i lidsky usazená, pohodová. Všichni známe své přednosti i nedostatky, a tak už se za ty roky spolu ničím nemůžeme a ani nechceme překvapit. Všechno proběhlo v hezkém přátelském duchu starších, silnějších pánů, kteří si odběhli od rodin, přítelkyň a milenek a týden se bavili jenom muzikou.
Chci všem klukům poděkovat a jsem rád, že i Filip se začíná prosazovat jako autor a tím obohacuje tvář KO 2008.
K samotné desce... bude zase trochu jiná, ovšem pořád Komunál. Nás hodně baví a myslíme si, že takový materiál jsme ještě nikdy měsíc před studiem neměli. Ale už dávno vím, že né MY ale VY jste ta ručička na budíku, která ukáže prstem nahoru nebo dolů. Věříme, že to budete alespoň z půlky cítit jako my...
Děkuji a všechny Vás zvu na 16. února do Chlumce nad Cidlinou, kdy se vracíme na pódia a odehrajeme svůj první koncert v tomto roce. Uděláme výjimku a představíme některé z nových skladeb.
Pokud se neuvidíme tak se opatrujte a držte nám palce, ať ten druhý krok... ten důležitější druhý krok (STUDIO) zvládneme s prstem nahoru.
Ahoj Luboš
PO UZÁVĚRCE: hotové texty jsou na HOLČIČKU (skutečný příběh o zneužívané holčičce), TULÁK A KRÁLE (o pocitu - kdo z nich je na tom vlastně líp) a NECHCI (rebel song).

SHÁNÍM

2. února 2008 v 19:03 | Rocky.110 |  Ostatní
Sháním fily:
  • Blade 1,
  • Prci prci prcičky 2,
  • Nezvratný osud 1
  • 28 dní poté.... všechny s českým dabingem !!!

a dále sháním 3 CD skupiny komunální odpad. jsou to:
  • Propas,
  • Mr. Klon,
  • Bůh má jednu tvář.

Moc prosim vsechny, kteri maji tyto filmy nebo CD aby mi napsali.


Jestli cokoli z toho mate, tak vymenim, nebo se dohodnu. Jestli mate zajem tak pisnete do komentare.

Předem moc děkuju.
Banery:

Hells Bells Rockin' Pub
Přivýdělek:


Mezinárodní počítadlo: od 16.11.2011
free counters