Aktuální články :

Neco o Lordech

30. ledna 2008 v 19:41 | Rocky.110 |  Lordi
Obrazek
Není tomu zase tak dávno, kdy v evropské hard-rockové hudbě držely neochvějně nadvládu dvě velmoci - Německo a Velká Británie. V posledních deseti letech se však dere na výsluní i nová kolébka originální metalové hudby - Finsko. Finská hudba vychází především z tradičních melodických lidových prvků a skandinávských mýtických a mystických témat. Ovlivněná evropskou vlnou hard rocku 80. let se zrodila ve Finsku taková jména jako Stratovarius, His Infernal Majesty, Nightwish, Sonata Arctica či Apocalyptica. Poměrně novou kapelou, která si však již získala své fanoušky po celém světě, je kapela Lordi. Na sklonku roku 2004, kdy již měla formace na svém kontě dvě řadová alba, přešla pod ochranná křídla labelu Sanctuary Records. V rámci zviditelnění a propagace vychází 14. února 2005 u dceřiného vydavatelství Mayan Records hybridní album The Monster Show. Je to kombinace debutu Get Heavy (2002) a druhého alba The Monsterican Dream (2004), doplněná o nový materiál a DVD, které bude obsahovat tři videoklipy (Blood Red Sandman, The Devil Is A Loser a Would You Love AMonsterman).
Z názvu alba i z vizáže protagonistů lze snadno usuzovat na hororově laděné seskupení. Přestože prezentovaný vzhled kapely působí místy až nechutným dojmem, nelze to samé v žádném případě tvrdit o hudebním výstupu těchto strašidelných hudebníků. Materiál představený na albu The Monster Show je skvěle odvedenou prací všech zúčastněných. Především producent Hiili Hiilesmaa (HIM, Sentenced, Amorphis, Apocalyptica, Waltari, Moonspell) má na výsledném zvuku nesporný podíl. Jeho vedení vtisklo hudbě hymnický nádech a heavy metal povýšilo o symfonickou složku. Propracované kompozice a prvotřídně užité klávesové podklady daly kytarové hudbě novou dimenzi. Lordi, frontman a zpěvák kapely, přispěl svým jemně zastřeným a chraplavým hlasem k nádechu tajemna. Poslech vás nutně svádí k evokaci stylu hudby Kiss či Roba Zombiho. Hutný kytarový zvuk, chtělo by se říct vzor Metallica '91, basa posazená do středních pozic a hlavně precizně užité klávesy dávají posluchači zcela zapomenout na klasický vzor kompozice heavy-metalových songů (až po hlubším zaposlouchání si vlastně uvědomíme, že sólová kytara je užita jen minimálně a v některých skladbách zcela chybí). Skladby se na albu nesou od pomalých balad přes střední houpavé tempo až po rychlejší kompozice. Již názvy titulů napovídají, že obsah textů nezůstane dlužen nic vzhledu a image kapely:
1. Threatical Trailer
2. Bring It On
3. Blood Red Sandman
4. My Heaven Is Your Hell
5. Would You Love A Monsterman
6. Devil Is A Loser
7. Icon Of Dominance
8. The Children Of The Night
9. Shotgun Divorce
10. Forsaken Fashion Dolls
11. Wake The Snake
12. Rock The Hell Outa You
Kvalitně odvedená práce se tomuto albu rozhodně upřít nedá. Zcela jistě si najde Lordi nové a nové posluchače, a to i mezi těmi, které image kapely natolik neoslovuje. Když se nebudete bát a překonáte počáteční obavy ze vzhledu, budete odměněni moderním heavy metalem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Banery:

Hells Bells Rockin' Pub
Přivýdělek:


Mezinárodní počítadlo: od 16.11.2011
free counters