Aktuální články :

Leden 2008

Pár obrázků lordů

31. ledna 2008 v 22:26 | Rocky.110 |  Lordi

Historie AC/DC v letech 1989-1997

31. ledna 2008 v 19:08 | Rocky.110 |  AC/DC
1989-1990
AC/DC se pouštějí do dalšího alba, které by ohromilo jejich fanoušky. Album neslo zajímavý název Lock Up The Wolves a v češtině znamená něco jako Zamkněte vlky.Bohužel se stalo, že jim odešel jejich bubeník a AC/DC začali bez něj cvičit. Co jiného jim zbývalo? Avšak na konci roku 1989 se k ním přidal nový bubeník a to Chris Sladea, sice fungoval v kapele jen jako náhrada, než si najdou někoho jiného, ale aspoň měli AC/Dc na chvilku bubeníka. Album začala natáčet v Irsku, což bylo nevídané a album bylo hotové do sedmi týdnů. Ovšem první písnička, která spatřilo světlo světa rádií se objevila až v roce 1990 a jmenovala se Thunderstruck , okamžitě se dostala na první příčky hitparád. A hned na to vydávají další album a to The Razors Edge, které vydali na konci léta. Album zase překvapilo svojí originalitou a stalo se jedno z nejprodávanějších alb v historii AC/DC, dokonce se umístilo na 4. místě v nejprestižnější hitparádě Velké Británie. Taky v roce 1990 AC/DC prodali dohromady přes neuvěřitelných 60 milionů kopií. No a aby toho nebylo málo, tak vydali dokonce dvě video nahrávky.

1991-1992
Jak to bývá dobrým zvykem skupin, tak po vydání alba šup na turné. A samozřejmě AC/DC nejsou žádnou vyjímkou a turné započali hned v letech 1991, které začalo tradičně v Evropě, potom se přestěhovalo za velkou louži do Ameriky a skončilo ve Velké Británii. Jen taková malá zajímavost, když hráli v Moskvě, tak se na ně přišlo podívat něco okolo půl milionu fanoušků. Koncert byl nahráván a dokumentován a zároveň věnován rusům a hlavně vojenskému puči, na koncertě si zahráli i takové skupiny jako Metallica, Pantera, či E.S.T. Jen tak mimochodem před tím se v Rusku nahrávka AC/DC dala sehnat jenom nelegálně.

1992-1993
Hned na začátku let 1992 AC/DC pokračovali ve své koncertní šňůře a až pak si dali delší odpočinek, kdy nic neskládali a jenom odpočívali. Potom vydali další album, které ovšem bylo vydáno přímo naživo a to album Live (trochu mě mrzí, že si před tím dali takovou práci s názvy a u alba naživo to tak odbudou). Album bohužel neobsahovalo nic nového z jejich tvorby, jediné co bylo zajímavé, že vyšlo buď jako jednoCD nebo dvouCD a to ze třinácti skladbami nebo se čtyřiadvaceti skladbami. V létě v roce 1993 nahráli AC/Dc novou skladbu Big Gun pro soudtrack k filmu Poslední akční hrdina (kde hrál Arnold Schwarzeneggera, což si klidně podle mě mohli odpustit).


AC/DC už zase pomýšlelo na další album a vrátil se k nim Phil, který stejně už před tím pomyslel na návrat do kapely. Poprvé AC/DC nenahrávali v Evropě, ale přestěhovali se do Ameriky a to přesně do New Yorku. Album se dostalo až na pulty roku 1995 a jmenovalo se Ballbreaker (Demoliční koule). Písnička Hard As A Rock se jako obvykle vyšplhala na přední příčky všech hitparád a udržela se tam až několik měsíců. AC/DC ještě navíc podpořili tuto písničku klipem.

1996-1997
AC/DC se vydali na další turné a jeli se podívat do své rodné země. Ovšem nic důležitého se v těchto letech nestalo a ani potom už ne. Vydávají sice alba jako BonFire( která vyšlo jako pocta bývalému zpěváku Bona Scotta a toto album lze koupit jen jako box s upomínkovými předměty např: klíčenka atd.) v roce 1997 a dále Stiff Upper Lif a SUL (které bylo nahrávkou jejich turné po Austrálii) v letech 2000, ale tuto historii si podle mého každý pamatuje a zná ji, a proto ji rozepisovat uz nebudu...

Neco o Lordech

30. ledna 2008 v 19:41 | Rocky.110 |  Lordi
Obrazek
Není tomu zase tak dávno, kdy v evropské hard-rockové hudbě držely neochvějně nadvládu dvě velmoci - Německo a Velká Británie. V posledních deseti letech se však dere na výsluní i nová kolébka originální metalové hudby - Finsko. Finská hudba vychází především z tradičních melodických lidových prvků a skandinávských mýtických a mystických témat. Ovlivněná evropskou vlnou hard rocku 80. let se zrodila ve Finsku taková jména jako Stratovarius, His Infernal Majesty, Nightwish, Sonata Arctica či Apocalyptica. Poměrně novou kapelou, která si však již získala své fanoušky po celém světě, je kapela Lordi. Na sklonku roku 2004, kdy již měla formace na svém kontě dvě řadová alba, přešla pod ochranná křídla labelu Sanctuary Records. V rámci zviditelnění a propagace vychází 14. února 2005 u dceřiného vydavatelství Mayan Records hybridní album The Monster Show. Je to kombinace debutu Get Heavy (2002) a druhého alba The Monsterican Dream (2004), doplněná o nový materiál a DVD, které bude obsahovat tři videoklipy (Blood Red Sandman, The Devil Is A Loser a Would You Love AMonsterman).
Z názvu alba i z vizáže protagonistů lze snadno usuzovat na hororově laděné seskupení. Přestože prezentovaný vzhled kapely působí místy až nechutným dojmem, nelze to samé v žádném případě tvrdit o hudebním výstupu těchto strašidelných hudebníků. Materiál představený na albu The Monster Show je skvěle odvedenou prací všech zúčastněných. Především producent Hiili Hiilesmaa (HIM, Sentenced, Amorphis, Apocalyptica, Waltari, Moonspell) má na výsledném zvuku nesporný podíl. Jeho vedení vtisklo hudbě hymnický nádech a heavy metal povýšilo o symfonickou složku. Propracované kompozice a prvotřídně užité klávesové podklady daly kytarové hudbě novou dimenzi. Lordi, frontman a zpěvák kapely, přispěl svým jemně zastřeným a chraplavým hlasem k nádechu tajemna. Poslech vás nutně svádí k evokaci stylu hudby Kiss či Roba Zombiho. Hutný kytarový zvuk, chtělo by se říct vzor Metallica '91, basa posazená do středních pozic a hlavně precizně užité klávesy dávají posluchači zcela zapomenout na klasický vzor kompozice heavy-metalových songů (až po hlubším zaposlouchání si vlastně uvědomíme, že sólová kytara je užita jen minimálně a v některých skladbách zcela chybí). Skladby se na albu nesou od pomalých balad přes střední houpavé tempo až po rychlejší kompozice. Již názvy titulů napovídají, že obsah textů nezůstane dlužen nic vzhledu a image kapely:
1. Threatical Trailer
2. Bring It On
3. Blood Red Sandman
4. My Heaven Is Your Hell
5. Would You Love A Monsterman
6. Devil Is A Loser
7. Icon Of Dominance
8. The Children Of The Night
9. Shotgun Divorce
10. Forsaken Fashion Dolls
11. Wake The Snake
12. Rock The Hell Outa You
Kvalitně odvedená práce se tomuto albu rozhodně upřít nedá. Zcela jistě si najde Lordi nové a nové posluchače, a to i mezi těmi, které image kapely natolik neoslovuje. Když se nebudete bát a překonáte počáteční obavy ze vzhledu, budete odměněni moderním heavy metalem.

Historie AC/DC v letech 1981-1988

30. ledna 2008 v 18:50 | Rocky.110 |  AC/DC
1981-1982
V roce 1981 kapela pořád těží z úspěchu alba Back In Black a hned vyjeli už i z Brainem Johensonem na turné a začali ho jak jinak než v Austrálii a potom se dostali i do Japonska. AC/DC často ve svých písničkách používali zvuk zvonu a jeden takový hodně obrovský zvon si vezli sebou i na turné. Mlátili do něj jak diví. AC/DC ale neusnuli na vavřínech a hned se pustili v létě do dalšího alba, které probíhalo v Paříži, album kapela věnovala všem rockerům a jmenovalo se For Those About To Rock a dostalo se na pulty prodejen až na začátku podzimu. Dokonce hned po dvou měsících se album stalo platinovým, což byl neuvěřitelný úspěch a jejich návštěvnost při koncertech ještě stoupla, což snad nebylo ani možné. Ke všemu se AC/DC byli vyhlášeni jako nejlepší kapela, Angus nejlepší kytarista a druhý jako mužská osobnost, Cliff nejlepší baskytaristou, Phill se stal druhým nejlepším bubeníkem a Briana vyhlásili třetím nejlepším zpěvákem a jejich hit s posledního alba byl zase určen jako nejlepší, tohle se nepovedlo žádné jiné kapele před nimi.

1983-1984
Kapela už byla značně unavená a dala si zatím největší odpočinek v jejich hudební historii. Jenže evidentně je pauza začala nudit a nenapadlo je nic lepšího než udělat další album. Bohužel je musel opustit Phil Rudd nebo spíše se šel léčit, protože bral několik let drogy. Album se však dočkalo světa a tentokrát neslo název Flick Of The Switch, což znamená Zmáčkni vypínač (mně to přijde jako hodně dobrý název :)) Album sice neslavilo takové ocenění jako to předchozí, ale dostalo se do prvních pěti míst v britském žebříčku. Jenže se taktéž bohužel umístili jako desáté největší zklamání roku a to bylo dosti špatné. Konečně se taktéž našla náhrada za Phila Rudda a na jeho místo se dostal mladíček Simon Wright. AC/DC se hned pustili do koncertování a odjeli na několik festivalů v Americe a Kanadě.

1985-1986
Hned v lednu 1985 si kapela zahrála před necelým půl milionem diváků! Byl to jejich největší koncert v historii a koncert se odehrál jak jinak v Brazílii na Rock In Rio. Jak jistě víte na festivalu Rock In Rio si zahráli i takové kapely jako Qeen, Scorpions, Ozzy Osbourne a Iron Maiden! A po tak úspěšném koncertě si kapela dala zase zasloužený odpočinek. No ale hned na jaře se pustili do "výroby" dalšího alba a to Fly On The Wall. Album se zase neprosadilo a ani nevyrovnalo jejich nejlepším jako Back In Black či For Those About Rock, ale dopadlo lépe než to jejich předchozí, rozhodně vůbec nepatří ke špatným albům. A jak je dobrým zvykem AC/DC se vydalo svoje album představit po celosvětovém turné, které začalo v USA. Stala se však zajímavá situace na jejich koncertní šňůře skrz Ameriku. Policie zatkla masového vraha, který tvrdil, že za všechno můžou texty AC/DC a hlavně jejich album Highway To Hell (Dálnice do pekla). No a pokud víte 1/5 američanů jsou radikální křesťané bojující za mravy (nedávno šel o tom pořad na ČT2), no a ti volali po zrušení AC/DC, protože prý uznávají satana (pokud se podíváte na nějaký překlad nebo si sami přeložíte texty AC/DC, tak zjistíte, že je to blbost, ale tohle nechám na Vás.), několik jejich koncertů proto bylo zrušeno. Dost se o tom dočtete na internetu a ve starých novinách… AC/DC se proto vydala zpátky do Velké Británie a odehrála tam devět totálně vyprodaných koncertů, potom navštívili Holandsko, Skandinávii, Švýcarsko a Něměcko.

1987-1988
AC/DC vydali další album, kde písnišky byly nahrané pro film, který točil samotný král horroru Stephen King (To, Nezbytné věci atd…). Album neslo název Who Made Who. Jen taková malá zajímavost S. King patří mezi velké fandy AC/DC a má všechny alba od nich. AC/DC si dali zase na nějakou tu chvíli pauzu. Jenže jak už to u nich bývá zvykem, moc dlouho to nevydrželi a pustili se do dalšího alba, tentokrát do Blow Up Your Video, které se dostalo až do prodejen v roce 1988. Album se umístilo jako druhé v pozici nejprodávanějších alb ve V. Británii a stalo se, že se v tu dobu vyrovnalo Back In Black a konečně můžeme říci, že jejich další album slavilo obrovský úspěch. Nakonec se album stalo třetím nejprodávanějším albem v jejich dlouhé historii. Hned potom se vydali do své rodné země do Austrálii, kde si zahráli na několika koncertech, snad není ani nutné dodávat, že měli obrovský úspěch a pak se pustili na evropské turné. Jenže se stalo, že se od nich odloučil další člen, který propadl alkoholu a odešel taky do léčebny. byl to Malcolm Young, kterého nahradil synovec Stevieho Young (holt Youngové mají rock v krvi, což je jedině dobře). Dokonce se znova vrátili do USA, kde konečně slavili úspěch, který si po právu zasloužili, zahrálli si tam před 150 000 tisíci diváky a předvedli tam jednu z nejúspěšnějších show, které kdy udělali. Dokonce se už neobjevil žádný blázen, který by vraždil kvůli jejich písničkám.

a ještě připravuju jeden clanek z historie tehle kapely.

Historie AC/ DC v letech 1973 - 1980

27. ledna 2008 v 16:14 | Rocky.110 |  AC/DC
1973-1974
Toto datum sice datuje počátek skupiny, ale její členové už dávno před tím zkoušeli hrát v různých malých společných skupinkách a hlavně se spíše učili s nástroji, ale první opravdová zmínka o skupině AC/DC pocházíé právě z tohoto letopočtu. První a zakládající člen kapely byl Malcolm. Do kapely potom přizval bubeníka Colinu Burgesse, zpěváka Daveu Evanse a baskytaristu Larryho Van Kriedta. Název vznikl, tak že Malcolmova sestra Margaret uviděla na vysavači nápis AC/DC (stejnosměrný a střídavý proud). Hned v roce 1973 AC/DC předvedli na Silvestra co umí a hráli písničky od Roling Stones a Beatlů. Netrvalo dlouho a AC/DC nahráli svůj první singl. Avšak potom změnili svoje složení a Larryho Van Kriedta nahradili Russel Coleman a Rob Bailey a Colina Burgesse nahradil Ron Carpenter. Už s novou formací se AC/DC vydali na turné po malých klubech. V Na konci roku 1974 AC/DC vyměnili i zpěváka Davea Evance a nahradil ho bývalí řidič Bon Scott a na bicí začal hrát Tony Ourrenti.

1975-1976
Hned v ledu AC/DC nahráli svoje první album a to High Voltage. Netrvalo dlouho a kapela zažila svůj první úspěch a to v podobě bluesové písně Baby Please Don´t Go a AC/DC začínají vystupovat na větších pláckách a předvádět co umí. V tomto roce dokonce nahráli svůj první klip a to k písničce High Voltage. Netrvalo dlouho a AC/DC už zase vyměnilo bubeníka za Phila Ruddiho a baskytaristu za Marka Evanse. Nakonec v tomtéž roce vydávají album T.N.T, nakonec album mělo takový úspěch, že se ho prodalo okolo 100 000 kusů. V roce 1976 se AC/DC přemístili do Anglie. Taktéž v tomto roce vydávají své další album známé pod jménem Dirty Deeds Done Dirt Cheap. AC/DC si všimla kapela Rainbow a přizvala je jako předskokany na Evropské turné. Nakonec díky této nabídce se prodalo přes 15 000x jejich album High Voltage a zároveň si potom už samostatně zahráli už zase v Anglii před 50 000 lidmi.

1977-1978
AC/DC se vrátili do své rodné země do Austrálie a začali tam nahrávat své, už čtvrté v pořadí, album Let There Be Rock. (překlad by mohl znít Budiž Rock). AC/DC se vydali na turné po Austrálii a zahráli si v těch největších klubech. Hráli před davy fanoušků a netrvalo dlouho a staly se nejúspěšnější kapelou v Austrálii. Nakonec zase odjíždějí do Británie, kde okamžitě nastoupili další Evropské turné, tentokráte se samotnými Black Sabbath, jenže AC/DC odjíždějí s turné předčasně. Z kapely odešel další člen a to Mark Evans, kterého nahradil Cliff Williams. AC/DC poprvé v životě odjíždějí na turné do USA (to raději měli zavítat k nám :)) Nakonec se turné celkem povedlo a kapela se vrátila do Anglie, kde jejich album Let There Be Rock se dostalo do první dvacítky nejprodávanějších alb. A AC/DC se vydali na další Evropské turné už však ne jako předkapela jako vždy před tím, ale jako hlavní hřeb večera. Jen pro zajímavost, AC/DC se vrátili do Ameriky, aby tam předstoupili jako předkapela skupinám Rush a Kiss. V roce 1978 vydávají další novou desku nazvanou Powerage a hned započali další tentokrát ne ervropské, ale rovnou světové album. Dostali se zase do Ameriky, kde nehráli už jako předkapela, ale spolu s kapelami jako Alice Cooper, Aerosmith a Rainbow. Nakonec se Powerage prodalo přes 150 000 kopií a stalo se jejich zlatým albem. Od této doby už o AC/DC každý ví. nahráli dokonce živé album s názvem If You Want Blood, You have Got It. Tyto roky patří k těm nejlepším v histori stejnosměrného a střídavého proudu..

1979-1980
V roce 1979 vydávají AC/DC první svoje pořádné album Highway To Hell (Dálnice do pekla). Které pokořilo první desítku nejprodávanějších alb v Anglii. AC/DC se vydali na další turné po Anglii. Nahráli další video Let There Be Rock.. Rok 1979 byl plný změn tentokrát ne v kapele, ale změnili producenta a další lidi, kteří se motali okolo kapely a taktéž nahrávací studio. Největší událostí v roce 1980 bylo to, že Bon Scott se udusil vlastními zvratky po vydatné pitce se svými přáteli, budiž mu země lehká… Bona Scotta musel někdo nahradit a tím někdo se stal Brian Jjohnson. A v roce 1980 nahráli AC/DC svoje neznámější album a asi i opravdu nejlepší a to Back In Black. Teď už obsadilo Anglickou hitparádu totálně a několik týdnů se udrželo na prvních místech a v USA dokonce půl roku! Ještě dnes se album Black In Back prodává a jeho počet prodeje dosahuje něco okolo deseti milionům a je nejprodávanějším metalovým albem na světě.

časem přidám i další části z historie této kapely...

Eso s kabatama

23. ledna 2008 v 21:28 | Rocky.110 |  Kabát
Pro vsechny priznivce kabatu.... Skupina Kabat vystoupi v sobotu 26. ledna v esu, kde predstavi novy klip na pisnicku kdovi jestli... odkaz na tento klip jsem jiz pridaval, tak se nezapomente koukat..

Kabát - Burlaci

23. ledna 2008 v 21:27 | Rocky.110 |  texty českých kapel
Tady je textik k pisnicce burlaci

BURLACI

Konopný lana, tak ty už něco vydrží,
zkaženej dech a čtyry deci pod kůží,
nebe rudý, břízy brzo pokvetou
a chlapi z nudy baví se ruskou ruletou,
když svoje lodě proti proudu táhnou,
navzdory všem kamenům,

Proč jenom touhy po čase vadnou?

Otroci řeky, prach a špína, tvrdá zem,
jediná výhra, je tanec smrti s medvědem,
a tak si žijou, ze dne na den tisíc let,
Burlaci pijou ,jak bylo by to naposled,
když svoje lodě proti proudu táhnou,
navzdory všem kamenům
Proč jenom touhy po čase vadnou?

Otoč se a podívej.

Nebe je temný a mnohem níž,
jen vlků dávnej chorál z hor,
a já tu marně hledám skrýš,
když cesta rovná se nám ztrácí,
lidi jsou andělé a nebo draci,
a každej dobrej skutek sílu vrací,
no tak jen otoč se a podívej na lodě za tebou!


Není to lehký, ve světě lží a polopravd,
Na břehu řeky harmonika začla hrát,
Tamtoho léta vítr stopy zahladil,
Jsme jako oni, už nezbejvá nám tolik sil,
Když svoje lodě proti proudu táhnem,
Navzdory všem kamenům,
Jednou si každej až na dno sáhnem.

Otoč se a podívej.

Nebe je temný a mnohem níž,
jen vlků dávnej chorál z hor,
a já tu marně hledám skrýš,
když cesta rovná se nám ztrácí,
lidi jsou andělé a nebo draci,
a každej dobrej skutek sílu vrací,
no tak jen otoč se a podívej na lodě za tebou!

Tak se mi zdá

Nebe je temný a mnohem níž,
jen vlků dávnej chorál z hor,
a já tu marně hledám skrýš,
když cesta rovná se nám ztrácí,
lidi jsou andělé a nebo draci,
a každej dobrej skutek sílu vrací,
no tak jen otoč se a podívej na lodě za tebou!

Tak se mi zdá

Nebe je temný a mnohem níž,
jen vlků dávnej chorál z hor,
a já tu marně hledám skrýš,
když cesta rovná se nám ztrácí,
lidi jsou andělé a nebo draci,
a každej dobrej skutek sílu vrací,
no tak jen otoč se a podívej na lodě za tebou!


Videoklip

23. ledna 2008 v 21:21 | Rocky.110 |  Kabát
Tak tady je odkaz na nový videoklip Kabátů - kdoví jestli

http://www.youtube.com/watch?v=dUyLwrGO2us

at zijou kabati!!!!!


Obrazek kabatu

23. ledna 2008 v 21:17 | Rocky.110 |  Kabát


Banery:

Hells Bells Rockin' Pub
Přivýdělek:


Mezinárodní počítadlo: od 16.11.2011
free counters